Pokud se rádi bojíte a budete se koncem října vyskytovat v New Yorku, v žádném případě si nesmíte nechat ujít halloweenskou výstavu muzea voskových figurín Madame Tussauds – After Dark na Times Square.

 Mimo toho, že se dozvíte, jaký halloweenský kostým oblékne například George Cloony, božská Marilyn Monroe nebo třeba Rihana, čeká na Vás ještě jedno strašidelné překvapení.

Prohlídka totiž probíhá celá ve tmě nebo v lepším případě, ve velmi sporém osvětlení.  A ruku na srdce, co je strašidelnější, než setmělé, téměř opuštěné muzeum voskových figurín, kdy nemáte nejmenší ponětí, kam jít. Efektivitu zážitku umocňují i herci ve strašidelných kostýmech, kteří se pohybují mezi figurínami, a tak návštěvník netuší, co na něho číhá za rohem.

Zlatým hřebem celé výstavy je pak promítání 4D filmu na způsob Záhady Blair Witch, které ovšem mohou extrémní strašpytlové vynechat.

Jedinou negativní věcí (pro slabší povahy pozitivní věcí) je dálka celé exhibice. Prohlídka včetně promítání filmu trvá pouhých 30 minut, což by pořadatelé výstavy měli pro příští ročníky napravit.

horor1 horor horor-4 horor-3 horor-2