[adrotate banner=“1″]

Dlouho jsem chtěla najít v Evropě místo, které bude dosažitelné autem a zároveň uspokojí každého, kdo hledá klid. Chcete-li se vyhnout přeplněným plážím, davům na turistické promenádě a oželíte zábavu formou diskoték a večerních klubů, mám pro vás tip.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Porer je chorvatský maják, který byl na stejnojmenném ostrůvku postaven už v roce 1833. Ostrov je vlastně skála, která je od pobřeží a zátoky Premantura vzdálená 1,5 míle. Vzdálenost této zátoky od Puly je cca 20 km.  Až sem lze pohodlně přijet autem, poté je už převoz organizován motorovým člunem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ubytování je zajištěno přímo v kamenné stavbě majáku, který disponuje přístupnou vyhlídkovou věží. Ostrůvek je dlouhý cca 80m. Po obvodu má tři mola, ze kterých je přístup do průzračně čisté vody. Dokonce je i možné zapůjčit si náčiní na rybaření. Dovoz čerstvých potravin zajišťuje, po dohodě, správce majáku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Západ slunce má svoje kouzlo všude. Ale na místě, kde jste v dnešní civilizované době úplně sami, jde o nadpozemský zážitek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohled z věže uspokojí každého, průzračné moře v kombinaci s bílou skálou a neskutečným tichem je nebývalým kontrastem k dnešnímu uspěchanému světu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Správce majáku je postarší vitální pán a se svým věrným čtyřnohým společníkem se snaží vyjít vstříc veškerým potřebám cestovatelů – Robinsonů z celé Evropy.