[adrotate banner=“1″]

V letech 1992 – 97 vznikl pod taktovkou šestice režisérů seriál Batman: the Animated series. Tvůrcům se podařilo přetvořit temný svět batmanovských komiksů tak věrohodně, že některé jinak velmi zajímavě vygradované epizody se nakonec kvůli ponurým zápletkám před dětské publikum vůbec nedostaly.

Část seriálu se vysílala v devadesátých letech i u nás, nadabován byl ovšem pouze zlomek z původních 85 epizod. Mimochodem, hlas známého nepřítele číslo 1 – Jokera – má v původním znění na starosti Mark Hamill, jinak známý jako Luke Skywalker z Hvězdných válek.

Zajímavou retrospektivou je písmo ve stylu Art-deco použité v úvodní znělce, na dětský seriál to byl dost odvážný nápad. Přesto se, pro kvalitu obsahu, ujal. Nostalgicky působí i speciální „logo“ na začátku každé epizody, vždy totiž souvisí přímo s příběhem.

Trojice finských režisérů Tomi Pietilä, Teemu Saarinen a Tommi Tuominen vytvořila, za pomoci živých herců a 3D animace, remake úvodní znělky seriálu. A nezapomněli přidat i trošku původního 2D, pro atmosféru.

Živá verze

Původní seriál

 

batman1

batman2

batman3

batman4

batman5

[adrotate banner=“1″]

zdroj

podobné články