Podzimní počasí, jak už víme, bývá všelijaké. Na druhou stranu se v tomto ročním období mění krajina v nádherné barevné prostředí ze kterého můžeme čerpat inspiraci. Většina obchodů se zaplňuje nádhernými podzimními dekoracemi. Proto jsme pro Vás připravili návod na krásnou podzimní misku. Nápad určitě využijete nejen během deštivých dnů.

Budete potřebovat: 

Barevné listy (záleží jen na Vás jestli umělé, které vydrží déle nebo listy přímo z přírody)

Štětec

Nůžky

Řídké lepidlo

Balónek

Mísu

Tip! – pokrývejte malá místa menším listem!

SONY DSC Jak na to:

Začněte tím, že si vyberete nějaké opravdu krásně barevné, nepoškozené listy. Pokud jste si koupili umělé, nezapomeňte opatrně vytrhat umělé žilky v listu (viz.obrázek výše).

Vezměte si mísu a nafoukněte balónek tak, aby Vám držel na místě. Záleží jen na Vás jak velikou mísu budete chtít.

Poté si vezměte štětec a natřete lepidlem horní část balónku od středu po okraje.

leaf-bowls

Položte list na vrchol, který je již potřený lepidlem, a opatrně uhlaďte prsty nebo štětcem.

Opakuji, menší místa pokrývejte malými lístky.

diy-leaf-bowls31

Až polepíte čtvrtinu balónku, přidejte jeden nebo dva listy na dno misky (na vrch balónku) pro větší hmotnost a stabilitu misky.

Nechte alespoň hodinu schnout.

SONY DSC

Když bude lepidlo suché, rozvažte balónek a nechte pomalu ujít vzduch. Pokud se listy zmenší, nelekněte se. Do minuty by se měly vrátit do původního stavu. Možná zjistíte, že se lepidlo bude držet na okrajích listů. Můžete jej opatrně odtrhnout nebo uříznout.

Teď už svou misku můžete vyplnit třeba dobrotami.

SONY DSC

Snadný způsob jak si zpestřit domov. Jednoduché i pro Vaše děti. Hodně štěstí při výrobě!

Pozor!

Máte problém s udržením listů? Ujistěte se, že jste z umělých listů odstranili veškeré umělé žilky. Pokuste se mít vždy prsty čisté, bez lepidla, abyste zabránili přilepování na Vaše ruce. Pokud se listy začnou ohýbat vzhůru, držte je alespoň 30 sekund u balónku.

Chcete se podělit o Vaší krásnou podzimní misku? Neváhejte a posílejte fotografie na naši FB stránku, nebo se nám ozvěte do sekce Napište nám!

Zdroj