Už jste někdy viděli živou kočku Pikachu? Thajska potírala svou kočku kurkumou, aby ji zbavila houbové infekce, a kočka nedopatřením zežloutla.

Jakmile žena nanesla žluté indické koření na jasně bílou srst Ka-Pwongu, kočka zežloutla. Navíc se ukázalo, že barva nejde ze srsti smýt. Ubohá kočka se proměnila ve žluté stvoření, takže vypadá jako Pikachu z animované série Pokémon. „Moje kočka nejspíš ani neví, že je žlutá. Nejspíš jí to ale nevadí, je veselá a jí stejně jako obvykle,“ řekla majitelka.

Zdroj: Facebook

Lidé psali, že mají obavy o zdraví kočky Ka-Pwonga. Majitelka je ujistila, že kurkumová terapie pomohla vyléčit infekci. „Po aplikaci ji kůže méně svědila a přestala si olizovat zraněná místa na kůži.“ Léčba by se však neměla opakovat bez konzultace s veterinářem. Majitelka doufá, že barva do tří měsíců zmizí a kočka bude zase bílá jako předtím.

Majitelka se rozhodla zveřejnit obrázky, které dokumentují její náhodnou terapeutickou chybu. Obrázky se staly virálními a žena získala tisíce sdílení, lajků a komentářů od lidí z celého světa. Mnozí našli vtipnou stránku nehody a napsali, že Ka-Pwong vypadá jako Pikachu. Majitelka na své fotografie jako reakci naskenovala několik grafických prvků, aby byla kočka postavičce Pikachu ještě podobnější.