Čína je zvyklá překvapovat celý svět. Technologií, průmyslovým trhem, tradicemi… všechny tyto věci ji ukazují jako silný národ a vytvářejí nezničitelný obraz produktivní, neúnavné síly.

V Číně žije více než miliarda lidí. To může být někdy výhoda, ale někdy to spíš přináší problémy. Málokdo z nás přemýšlí o potížích a nepohodlí, kterým průměrný Číňan pravidelně čelí, aby se například dostal do práce, zaparkoval auto, zúčastnil se městské akce.

#1 Státní zkoušky v Číně. S přijetím na prestižní univerzitu může počítat pouze 1 z 50 tisíc uchazečů. Nejtěžší zkoušky se skládají do dvou dnů.

IrishaRussia

#2 Lesní ostrov v Guangzhou. Zelené ostrůvky mezi kamennou džunglí jsou opravdu vzácné.

YU AKA 5.12

#3 Obyčejné čínské koupaliště během víkendu

mod83

#4 V letních dnech se koupaliště v Číně zaplní natolik, že je nereálné se v nich vůbec pohybovat, natož si dosyta zaplavat.

Reuters

#5 Automobilová doprava ve městech se nezastaví ani na vteřinu.

HellsJuggernaut

#6 Nejdelší dopravní zácpa byla pozorována v Číně na dálnici Tibet-Peking. Motoristé museli čekat více než dva týdny, než mohli dojet do cíle. Délka dopravní zácpy byla 260 kilometrů.

ImagesOfChina

#7 Policisté se účastní cvičení. Čínská lidová osvobozenecká armáda má 2 035 000 vojáků.

Reuters

#8 Hřbitov jízdních kol

lady2016

#9 Úžasné místo na východě Číny se objevilo díky rychlému rozšíření služeb sdílení kol. Nabídka však výrazně převyšovala poptávku. Dopravní systém měl pomoci rozvoji země a zlepšit stav životního prostředí, ale způsobil vznik spontánních skládek.

jraygun13

#10 Taxikáři stojí na parkovišti a čekají na cestující.

Claro Cortes IV

#11 Žena si vyzvedává kolo na parkovišti za stanicí metra v Pekingu.

Reinhard Krause

#12 Na balkonech studentské koleje visí vyprané prádlo.

Reuters

#13 Futuristické budovy pomáhají šetřit místem. Čínská architektura se specializuje na výstavbu výškových budov, které mohou pojmout velké množství obyvatel.

YU AKA 5.12

#14 Oběd v textilní továrně

biwook

#15 Řada 50 000 lidí. Fronty jsou v Číně samozřejmostí. Každý den stráví obyvatelé několik hodin, aby se dostali například do obchodu nebo nákupního centra.

Jack Sommer

Život ve velkém čínském městě je těžký a plný překážek. Odolnost čínskému lidu lze jen závidět, protože ne všichni lidé na planetě jsou schopni využívat dostupné zdroje tak moudře.