Zdroj: Adme

Je známo, že hlavním snem všech designérů je založit si vlastní značku. Existují však výjimky. A naši hrdinové jsou pravým příkladem. Mnoho let zastávají pozici kreativních ředitelů módních domů a nestarají se o vytváření vlastních registrovaných značek.

Anthony Vaccarello – Saint Laurent

Anthony se chtěl stát právníkem a dokonce i dokončil první rok na právnické fakultě. Poté, co absolvoval stáž s Karlem Lagerfeldem a nějakou dobu pracoval jako kreativní ředitel značky Versus Versace, se Anthony ve věku 34 let stal hlavním designérem módního domu v Saint Laurent.

Maria Grazia Chiuri – Dior

V roce 2016 Maria převzala roli kreativní ředitelky módního domu Dior a nahradila Rafa Simonsa. To byl první případ v historii, kdy byla do této funkce jmenována žena: před ní byla značka vedena pouze muži.

John Galliano – Maison Margiela

Galliano vedl Maison Margiela v roce 2014, předtím byl 16 let tvůrčím ředitelem Dior. Během této doby se mu podařilo vytvořit mnoho věcí, které se staly ikonickými. Například kabelka ve tvaru sedla, která je do dnes snem nejedné ženy.

Virginie Viard – Chanel

Virginie začala svou kariéru v módním průmyslu jako pomocná kostýmní návrhářka. V roce 1987 odešla do Chanelu, kde se specializovala na výšivku. A v roce 2019, po smrti Lagerfelda, se stala novou kreativní ředitelkou módního domu.

Virgil Abloh – Off-White, Louis Vuitton (pánská linie)

Virgil vstoupil do módy docela pozdě – ve 29 letech. O několik let později založil vlastní značku Off-White. V roce 2018 byl jmenován tvůrčím ředitelem pánské linie Louis Vuitton.

Ve stejném roce jej časopis Time zařadil na seznam 100 nejvlivnějších lidí na světě.

Demna Gvasalia – Balenciaga

Poté, co pracoval v různých módních domech, založil Gvasalia a jeho bratr v roce 2014 notoricky známé značky. O rok později byl jmenován kreativním ředitelem společnosti Balenciaga, kde oživil ty nejbláznivější nápady: od ošklivých tenisek po tašku IKEA za 2,5 tisíce dolarů.

Alessandro Michele – Gucci

Než se stal kreativním ředitelem Gucci, Michele dokonce nějakou dobu pracoval jako designér ve společnosti specializující se na výrobu porcelánového nádobí.

Více než 5 let v Gucci několikrát zvýšil prodej a povýšil značku na pozici nejoblíbenějších a nejžádanějších značek oblečení.

Olivier Rousteing – Balmain

Olivierova kariéra v módním průmyslu začala stáží u Roberta Cavalliho. Bylo mu 18 let. Brzy byl talentovaný mladý muž jmenován kreativním ředitelem ženské řady a ve věku 25 let se stal hlavním designérem módního domu – Balmain.

Dnes se neuskuteční ani jedna společenská akce bez ikonických šatů návrháře Rustena: zbožňují je Kim Kardashian, Rihanna i Jennifer Lopez.

Silvia Venturini Fendi – Fendi

Vnučka zakladatelů značky, manželů Fendi. Sylvia vstoupila do rodinného podniku v roce 1994 ve věku 33 let. Ještě do nedávna vyvíjela Venturini pánskou řadu oblečení a příslušenství. Po smrti tvůrčího ředitele značky Karl Lagerfeld musela sama vést módní dům.

Mimochodem, Sylvia v roce 1997 vytvořila nejznámější produkt společnosti – „Baguette bag“.

Sarah Burton – Alexander McQueen

Burton byla dlouhou dobu osobní asistentkou Alexandra McQueena a v roce 2010, po tragické smrti designéra, ho nahradila jako kreativní ředitelka. O rok později vytvořila Sarah svatební šaty pro „svatbu století“ – Kate Middleton.