Winston Churchill jednou řekl: ,,Rusko je hádanka zabalená do tajemství uvnitř záhady.“ Všechno se tam nese v duchu magického realistického románu – do každodenního obrazu zasahují nevhodné, mírně podivné nebo absurdní detaily. A to, co dělá Rusko tak úžasným, jsou samozřejmě lidé, jejichž život je tak kontrastní, že si prostě říkají o to, aby byly na stránkách knih, nebo na plátnech obrazů.

Všechny fotografie v našem dnešním výběru pořídil fotograf Alexander Petrosyan. Ten už mnoho let fotografuje své rodné město Petrohrad a zobrazuje ho pro diváky z úplně nové perspektivy. Alexander dokáže současně vidět krásu a absurditu obyčejných věcí a rutinní běh městského života.

Alexander dostal svůj první fotoaparát k narozeninám ve 12 letech. Teprve však až od roku 2000 začal profesionálně fotografovat a jeho hlavním zdrojem inspirace se stali ulice Petrohradu. Je to jeden obrovský svět, ve kterém se pořád něco děje, a při pohledu na Alexandrovy fotografie o tom není pochyb.

Alexander Petrosyan si nedělá starosti s tím, že by někdo nepochopil kontext jeho fotografií. „Vnímání závisí na mnoha různých faktorech,“ říká. „Ale pokud bude snímek pořízen s určitou energií, divák to ucítí bez ohledu na geografii či kulturu.“

A je pravdou, že jeho práci opravdu rozumějí a oceňují tisíce lidí po celém světě.

Najděte si chvilku času, a užijte si pohled na dechberoucí fotografie magického Ruska.

Zdroje: aleksandrpetrosyan.com | Instagram | Facebook