Svatební dort je nezbytnou součástí hostiny na svatbě, bez toho to snad ani nejde. Každý ze svatebčanů se těší, až si čerství novomanželé stoupnou a začnou společně krájet několikapatrový dort, který může mít mnoho různých podob – od klasických zdobených dortů s malými figurkami novomanželů až po opravdu originální kousky.


[adrotate banner=58]


A co byste řekli na čisté bílé dorty s prasklinou a krystaly uvnitř? Tento nápad prvně zrealizovala Rachael Teufler. Zajímavostí je, že původně pracovala jako psychoterapeutka a zdobení dortů patřilo k jejím koníčkům, díky kterým se po psychicky náročné práci mohla odreagovat. Později se jí začalo dařit lépe a v roce 2006 si založila vlastní firmu Intricate Icings Cake Design, která se specializuje na tvorbu luxusních svatebních a společenských dortů. 

Jejích dortů si všiml dokonce i známý herec a režisér Ashton Kutcher, který na svém facebookovém profilu sdílel video s jejím dortem a připojil text „These are just incredible“ – tedy „Ty jsou prostě neuvěřitelné„.

A když už jsme u svateb a kreativního pojetí, mám pro vás článek 10 originálních svateb – je libo styl Pána prstenů, Game of Trones nebo Malé mořské víly? 

ORIGINÁLNÍ VZHLED DORTU RACHEL TEUFLER

 rock-wedding-cake-geode-intricate-icings-rachel-1rock-wedding-cake-geode-intricate-icings-rachel-3rock-wedding-cake-geode-intricate-icings-rachel-2

Bez názvu

„Ty jsou prostě neuvěřitelné.“ Designérka dortů Rachel Teufel vytvořila jedinečnou metodu, která změnila klasický vzhled svatebních dortů.

 

DORTY DALŠÍCH CUKRÁŘŮ

Rachel tímto originálním dortem tvořeným zlatými pláty a obarvenými cukrovými krystalky inspirovala mnoho dalších cukrářů, kteří se věnují tvorbě a zdobení dortů. Na následujících fotografiích můžete porovnat jejich vlastní výtvory.

Líbí se vám takový typ dortů? Napište nám do komentářů. 🙂

[adrotate banner=58]