Fotografka Cheryl Walsch je bytostí mající velmi introvertní a sensitivní povahu, jejíž rovnováhu dokáže přetnout už i menší skupinka lidí nebo hlasitější hovor. Sama sebe považuje za slabou, protože je zároveň velmi náchylná k depresím a úzkosti. Našla však úžasný způsob, jak se na chvíli cítit v bezpečí a ve své kůži. Začala fotit překrásně povznášející podvodní fotografie zobrazující dívky, ale i muže, v pohádkových šatech a kostýmech. Odráží se v nich sice určitý nádech osamělosti, ten však přispívá k jejich magičnosti. Samota a klid je také tím, co Cheryl vyhledává, proto jí tato tvorba pomáhá překonávat i životní problémy.

Umělkyně dodává: „Moje podvodní práce je celá jenom o mé osobě a mém příběhu, než o lidech, které zachycuji. Každá fotografie s sebou nese vyprávění, nejčastěji o tom, jak překonávám potíže v mém životě. Moje modelky jsou půvabné, silné, krásné, zdatné, uvolněné a beze strachu, všechno to, čím já nejsem. Jednu věc však máme společnou, jsme na místě, kde být chceme a děláme to, co máme rádi.

Od chvíle, kdy jsem vyfotila první fotku pod vodou, věděla jsem, že je to moje místo. Na dně mého bazénu je ticho, je tam se mnou pouze jedna osoba, která se mi velmi líbí. Vše se pohybuje zpomaleně, barvy jsou více intenzivní, zatímco světla ubývá, a nikdo mě nemůže obtěžovat.“

Photo by Cheryl Walsh Model and gown Mather Louth Crown Fiori couture Make up Alta DeKoven

A photo posted by CW Fine Art (@cherylwalshfineart) on