Někdy se člověk a zvíře navzájem podobají, jako by měli stejnou duši. Gerrard Gethings je profesionální fotograf, který ve svém nejnovějším projektu zachycuje lidi a jejich kočičí dvojníky. Vzájemná podobnost je takřka neuvěřitelná a vzniklé portréty vypadají kouzelně.

Gethings nebyl vždy fotografem, začínal jako malíř. Studoval výtvarné umění, poté získal studio v Londýně a jeho snem bylo stát se malířem. Osud s ním však měl jiné plány.

„Začal jsem pracovat pro portrétního fotografa celebrit Terryho O’Neilla a dosáhl jsem v tom určitého úspěchu. Pracoval jsem pro něj 10 let. Pak jsem zkusil přenést jeho ateliérové techniky do fotografií zvířat a to mě přivedlo od malby k fotografii. Miluji bezprostřednost. Malování trvá měsíce, kdežto fotografie jsou hotové za jeden den a pak přijde další projekt a další. Je to vzrušující,“ řekl fotograf.

Experimenty jako je tento Getingsovi ukázaly, že kočky nemají příliš velký smysl pro humor a umějí fotografa pořádně potrápit a naštvat. Práce s nimi byla mnohem obtížnější než se psy, se kterými se snáze manipuluje.

„[Kočky] tolikrát krásně seděly na pózovacím stole, ale když jsem nastavil světla a zapnul kameru, vypařily se a už je nikdo neviděl. Kromě toho nemají tolik výrazů obličeje jako psi. Obvykle vypadají vyděšeně, podezíravě nebo naštvaně. Navíc zdaleka tolik nereagují na jídlo jako psi, kteří jsou kvůli sýru připraveni udělat cokoliv,“ shrnul svoje zkušenosti Gethings.

Zdroje: Instagram (Gethings) | Twitter | GerrardGethings.com | Instagram (Laurence King Publishing)