Kalifornský fotograf Alison Pollack  se ve své tvorbě zaměřuje na drobné nenápadné organismy, které je obtížné detekovat netrénovaným okem bez mikroskopu. Jsou to drobné houby, které rostou z listů a kousků kůry. Pollack je dokumentuje pomocí extrémního makroobjektivu a odhaluje obtížně viditelné duhové skvrny, kapky a péřovou tkáň pokrývající jejich plodnice.

„Mým cílem je ukázat lidem drobné houby a slizké plísně, které bychom jinak nikdy neviděli a nejspíš o nich ani nevěděli. A odhalit nádherné složité detaily těchto organismů,“ říká fotograf.

Zdroje: Instagram | Facebook

(Chlupáček bělostný).

Zatímco dřívější Pollackovy snímky zachycovaly masité houby v působivých detailech, poslední dva roky se zaměřil na miniaturní objekty, které často měří méně než milimetr na výšku. Pracuje s mikroskopem, který zvětšuje asi dvacetkrát.

Výsledné obrázky dokumentují i ​​ty nejmenší detaily, jako jsou jednotlivé spóry, jejich žilní retikulární struktura a odlišná struktura a barva každého organismu.

Physarum album (Vápenatka)
Didymium
Vlevo nahoře: Badhamia utricularis. Vpravo nahoře: Typhula na rozkládajícím se listu. Vlevo dole: Polycephalomyces tomentosus na Trichia botrytis. Vpravo dole: houba Candlesnuff (Xylaria hypoxylon)
Houba na řasy (Scutellinia)
Nahoře: Pilobolus. Vlevo dole: Comatricha. Vpravo dole: Badhamia utricularis na Stereum
Arcyria pomiformis.
Vlevo: Mycena acicula. Vpravo: Lamproderma
Cribraria cancellata.