[adrotate banner=“1″]

Tento multifunkční stolek byl stvořen pro každého, kdo hledá něco výjimečného pro svůj obývací pokoj. Konferenční stolek nabízí spoustu úložného prostoru v kompaktním a jednoduchém provedení. Takže pokud se vám stolek líbí, můžete si bez problémů udělat vlastní. Celý stolek je vyroben pouze ze 2 euro palet a stojí na 4 těžkých pohyblivých kolech. Nejlepší na celém stolku je úložný prostor uvnitř, který se snadno rozkládá pomocí kluzného mechanizmu. Na vnější straně pro změnu nabízí spoustu malých přihrádek pro skladování. Zdvihací mechanizmus který se skládá ze dvou plynových vzpěr uvnitř stolu umožňuje, aby všechny dekorace zůstaly na stole a vy mohli přesto naplno využít všechny funkce. Stůl bude mít nosnost zhruba 600kg (pokud se budete držet instrukcí).

2

Budete potřebovat:

Nástroje:
-Aku šroubovák
-Pilku
-Brusku
-Hoblík
-Kleště pro odstranění hřebíků.
-Volitelně: Vrtačku s 3-4 mm vrtákem, pro předvrtání děr na šrouby.

Materiál:
-2 Palety. A také několik dřevěných desek stejné tloušťky jako prkna palety. (Pro lepší povrch stolku)
-Zvedací mechanizmus s plynovými vzpěry. Obvykle najdete ve větších obchodech pro truhláře.
-2 Masivní skluzavky pro posuvný mechanizmus. Doporučujeme nešetřit, skluzavky později ponesou celou váhu horní desky.
-Mnoho šroubů
-4 velká otočná kolečka

F3SFTXVHS9YA25Q.LARGE

FZQ39CHHS9YA25Z.LARGE

Postup:

1. Krok
Odstraňte červeně označená prkénka z první palety, dále na stejné paletě odstraňte červeně označené příčky (1 a 2 obrázek výše). Nyní zadělejte spodní stranu palety tak, aby dno bylo zaplněno prkénky, které vám zbyly nebo novými, které jste koupili. Nyní máte něco jako dřevěnou krabici, jen s tím rozdílem, že na straně jsou otevřené přehrádky. Těchto 8 prostorů z vnitřní strany zadělejte tak, aby vám na straně palety vzniklo 8 přihrádek. Přidělejte na každý roh spodní strany kolečko. Paleta číslo jedna je hotová.

2. Krok
Rozebereme paletu číslo dvě. Potřebujeme 2 malé dřevěné podložky skládající se z čísla 4,5,6 a 9 (viz návod v příloze výše). Tyto dvě malé podložky přišroubujeme na paletě číslo jedna. Z částí 10 a 1 sestavíme tvar podobný tomu, který jsme měli před demontáží palety. Teď už jen druhou paletu připevníme na tu první a tím vytvoříme celou nosnou část konstrukce. Dovnitř palety upevníme zvedací mechanizmus a masivní skluzavku (před montáží je třeba promyslet směr otevírání a výšku ve které bude později deska upevněna), z nových prkének sestavíme vrchní desku stolu a vše pečlivě přiděláme. Náš multifunkční stolek je hotov!

Původní návod v angličtině od autora Dirkdeus naleznete zde

[adrotate banner=“1″]