[adrotate banner=“1″]

Ručně vyrobené vánoční ozdoby mají specifické kouzlo. Nejen, že jejich pořizovací hodnota je většinou mizivá a vypadají originálně, ale hlavně k sobě váží atmosféru, která vám ve vzpomínkách zůstane napořád. Najděte si chvíli a zkuste relaxovat při této činnosti, kterou milovaly už naše babičky. Nebo přizvěte děti a připravte rodinný večer plný tvorby a vyprávění. Máme pro vás nápady na tři vánoční ozdoby, které stojí pár korun.

1. Třpytivá hvězda z těstovin nebo z přírodních materiálů
Určitě doma najdete různě tvarované těstoviny, lískové oříšky apod. Stačí je naaranžovat do tvaru hvězdy, slepit a postříkat třpytivým sprejem. Další možností je vánoční hvězda z různých druhů šišek, které si s dětmi nasbíráte v lese. Návod je nafocený do detailů.

nápad2 nápad2a

2. Vánoční koule s krajkovým vzorem a mašličkou
Moc hezká koule, která působí jako ze starých dobrých časů našich prababiček. Je možné použít jakoukoliv lehkou kouli, kterou zakoupíte ve výtvarných potřebách. Pak už stačí pouze lepidlo, kousky starých krajek, štětec a barvy, mašličky.

nápad3 nápad3a

3. Vánoční ozdoba z pěnové koule a z knoflíků
Potřebujete opět lehkou pěnovou kouli z výtvarných potřeb. Na tu pomocí špendlíků připevníte knoflíky, flitry nebo jakékoliv jiné dekorační předměty.

nápad 1

Samozřejmě pokud budete mít kouli z jiného materiálu, můžete na ni různé předměty nalepit, např. malé flitry, papírové kytičky, stužky apod. Více nápadů najdete zde.