Halloween se pomalu blíží a i když to není původně česká tradice, už i u nás se občas tento svátek slaví. Mnoho lidí si myslí, že jde o typicky americký zvyk, ale není tomu tak. Halloween je původem anglosaský lidový svátek, který se slavil a stále slaví na konci října, den před svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Postupně se tento svátek rozšířil do všech anglicky hovořících zemí a i za ně.


[adrotate banner=“65″]


Pokud se i vaše dítě bude účastnit Halloweenu, máme pro vás návod na neuvěřitelně roztomilý pavoučí účes. Budete k němu potřebovat výplň do drdolu, pérka a pár věcí z papírnictví – 4 černé plyšové dráty a očička, která nalepíte na černou čtvrtku vystřiženou do tvaru dle video návodu. Tak s chutí do toho..zabere vám to jen pár minut a efekt bude ohromující :).

Během Halloweenu se děti převlékají za různá strašidla a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem „Trick or treat smell my feet give something goot to eat“ a koledují sladkosti. Jak říká samo pořekadlo, když nic nedostanou, něco dotyčnému provedou.