Fotografku Kirsty Mitchell a její tvorbu jsme vám již představili. Dnes vám ukážeme její nejnovější fotografii ze série „Wonderland“ – dívku s tisíci květinami ve vlasech. Kirsty ještě rozhodně nekončí. Sérii chce zakončit 78. fotografií, máme se tedy ještě na co těšit.
Teď ale zpátky k aktuální fotografii. Všechny květiny použíté na snímku jsou čerstvě natrhané. Všechno, co na fotce vidíte, je reálné, tedy Photoshop v tomto případě vůbec nebyl použit. Umělkyně sama vytvořila kostým a paruku. Fotografie nese název „The last Dance of Flowers„, volně přeloženo Poslední tanec květin. 

Ukážeme vám také fotografie z „making of“, tedy z přípravy na samotný snímek.

Kirsty Mitchell

Ačkoliv květiny na kostýmu jsou umělé, veškeré fialové květiny tvořící stezku jsou opravdové. Fotografka ve společnosti svého týmu stříhala květiny od časných ranních hodin. Zabralo jim 4 hodiny nasbírat květiny a další 3,5 hodiny připravit vše potřebné na fotografii. Její největší překážkou byl přitom čas. Vše se totiž musí stihnout v co nejkratší době, aby květiny neuvadly. Umělkyně poté pronesla, že ji ostatní varovali, že nikdy nemá fotit děti a zvířata. A na list by se daly přidat i živé květiny.

Jako vždy, Kristy pak popsala celý příběh a postup přípravy na svém blogu. A pokud jste anglicky zdatní, tady si můžete přečíst o celé její sérii Wonderland.

Kirsty Mitchell2 Kirsty Mitchell3 kirstymitchell04 kirstymitchell05 kirstymitchell06 kirstymitchell07

Kristy Mitchell8

Kristy Mitchell9
[adrotate banner=“70″]