Všechny maminky jsou velmi pyšné na díla svých dítek. Často se jimi chlubí i příbuzným a známým, aby ukázali, jak právě z jejich potomka se třeba někdy stane slavný umělec. Ale tím to také většinou skončí a obrázek dříve či později zapadne někam hluboko do šuplíku.

Dvě maminky z Turecka, Yasemin Erdin Tavukçu a Özgür Karavit, které svoji společnost později nazvali Tasarim Takarin, přišly s nápadem, jak umění svých dětí přenést na profesionální úroveň. Celý příběh začal tím, že jedna z umělkyň pracovala s dětmi a rozvíjela jejich umělecký talent a kreativitu. Vždy jim přitom zdůrazňovala, jak moc je umění, jakožto základní kámen vzdělání, důležité. A nejlepším způsobem, jak povzbudit děti ke tvoření je naučit je, aby měly rády své výtvory a přisuzovali jim významnost.

Myšlenka projektu pak vznikla tak, že maminka chtěla nějakým způsobem uchovat vzpomínky na dětství své dcery a zároveň jí dokázat, jak jsou její výtvory hodnotné. Celý projekt se pak dal do chodu, když umělkyně potkala svoji budoucí společnici, sochařku a zlatnici Özgür Karavit. Ta už měla podobný nápad a vytvářela dokonalé šperky podle kreseb svého syna. Společně založily firmu, která vyrábí umělecké předměty a především šperky podle dětských návrhů. Každý kousek je tak naprostým originálem a také vyžaduje speciální výrobu.


[adrotate banner=“61″]


Nosili byste některý z těchto netradičních šperků?

two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewellery-2__880 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewellery-3__880 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewellery-8__880 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewellery-9__880   two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-1-1two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewellery-12__880two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-2-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-3-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-4-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-5-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-6-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-7-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries-12-1 two-artist-moms-are-turning-the-childrens-art-to-unique-silver-jewelries2


[adrotate banner=“61″]


Via BoredPanda