O usměvavé tmavovlásce Charlotte Krajčo píší jako o modelce s křivkami. Dvaadvacetiletá Slovenka totiž není vyhublou obětí módních přehlídek, za kila navíc se ale nestydí. Naopak – ví, že je krásná a má své tělo ráda. Charlotte studuje masmediální komunikaci v Praze a zároveň se věnuje plus size modelingu.

[adrotate banner=“37″]

Charlotte Krajčo

Charlotte Krajčo

Jak se člověk stane plus size modelkou? Charlotte stačilo pracovat v obchodě s oblečením. Tam si jí všimla česká modelka Anna Patlichová, která u ní platila na kase. Podle Charlotte je základem plus size modelingu dokázat nosit své křivky. „Keby som si neverila, bolo by to vidieť a nemohla by som to robiť,“ říká o své práci.

Rodačka z Popradu přesto o svém sebevědomí tvrdí, že není tak velké, jak by se mohlo zdát. Dlouho dokonce neměla vůbec žádné, naučila se však milovat sama sebe. Snaží se na sobě v tomto směru i dále pracovat, některé situace nejsou vždy úplně jednoduché. Například módní přehlídky, na kterých je z plus size kategorie jediná. „Okolo mňa samé štíhle dievčatá a ja. Ale nič to už so mnou nerobí. Po móle som sa prešla rovnako ako ony a to že mám kilá naviac neznamená, že to bolo horšie,“ popisuje s úsměvem jednu z takových zkušeností.

plus size modeling

„Keby som si neverila, bolo by to vidieť a nemohla by som to robiť.“

Do Prahy ji přivedly možnosti, které hlavní město nabízí, považuje ji za dobrý výchozí bod pro mladého člověka. Až dostuduje, chce ji ale opustit. Ještě neví, jestli nastálo. „Milujem to tu, ale žiada sa mi cestovať a spoznávať svet,“ vysvětluje. Zatím má však napilno, cesty po České republice, studium, manažerská práce. „Niekedy je to ťažké, naplánovať si celý týždeň tak, aby sa z toho človek nezbláznil,“ přiznává.

Plus size modeling je druh umění

Svou práci považuje za umění, a to také proto, že ne každý fotograf dokáže plus size modelky vyfotit. “Každá žena je krásna. A zachytiť tú krásu aj na takej, ktorá nemá podľa spoločnosti dokonalú postavu, je pre mňa umením. Ona dokáže byť sama sebou a fotograf ju pri tom dokáže vhodne a žensky zachytiť,“ obhajuje svůj názor. „Možno sa to bude zdať niekomu divné, ale jednoducho to tak beriem,“ dodává.

plus size modeling

„Zachytiť tú krásu aj na takej, ktorá nemá podľa spoločnosti dokonalú postavu, je pre mňa umením.“

K umění má Charlotte vztah už dlouho. Na základní škole se zajímala o herectví a zpěv, přihláška na DAMU jí nevyšla. Zpěv je ale dodnes jejím ventilem. Nikdy si nemyslela, že by mohla být opravdovou modelkou. „Len som to tak tajne v kútiku duše obdivovala a tajne o tom snívala,“ je ještě stále překvapená, že se její sen splnil.

plus size modeling

„Plus size modeling mi dáva krásny pocit ženskosti.“

Plus size modeling jí bere hodně času, na druhé straně ji ale těší pozitivní ohlasy. Nejen ženy, také muži vyjadřují Charlotte obdiv a děkují jí za to, že se snaží změnit pohled na ženské tělo. „Plus size modeling mi dáva krásny pocit ženskosti. A keby som dokázala pomôcť čo i len jednej žene k tomu, nech svoje telo miluje také aké je, tak mi to za to určite stojí,“ uzavírá slovenská kráska.