[adrotate banner=“31″]

Plánujete si udělat výlet či jen oklikou navštívit Rumunsko? Určitě si vynahraďte alespoň hodinku na návštěvu prvního kinetického baru se steampunkovým designem na světě Enigma v Cluj-Napoca. Je to unikátní místo, kde hustota atmosféry mísí s neokoukatelným interiérem a vytváří dojem, že jste se ocitli uprostřed obřího hodinového stroje.

Autoři celého architektonického konceptu, návrháři Alexandr Tohotan a Zoltan Zelenyak, odpovědní za vytvoření dalších dvou konceptů, které stojí za zmínku jako jsou Ponorka či Joben bistro, opět udeřili s ještě unikátnějším nápadem, který se těší tisícům pozitivních ohlasů z celého světa.

Obří pohybující se hodiny, desítky jemně navržených steampunkových detailů, otáčející se kola, kovové květy, živý pták a dokonce i pohybující se robot, to vše jsou lákadla rumunského baru. Každý detail jen potvrzuje ten zázrak designu, ze kterého číší ohromná práce. Podobné industrialistické lákadlo pro turisty i místní se nachází i u nás v pražských Holešovicích, a sice veleslavný Cross club, který však na rozdíl od tajemného Enigma café vznikl úplně z ničeho. Trvalo dlouhé dva roky, než bar nabyl dnešní podoby, ale výsledek už jen soudě podle fotografií stál za to. Enigma nabízí jedinečný zážitek z posezení při pátečním pivku či jen odpolední kávě. Ostatně… přesvědčte se o tom sami.

255

11

256

351

438

542

829

1028

po

2111

bez názvu

Enigma-cafe-cluj-design-interior-4

Enigma-cafe-cluj-design-interior-11

Enigma-cafe-cluj-design-interior-20

Enigma-cafe-cluj-design-interior-28

17

Enigma-cafe-cluj-design-interior-31

Enigma-cafe-cluj-design-interior-34

Enigma-cafe-cluj-design-interior-36

[adrotate banner=“31″]