[adrotate banner=“9″]

Den sv.Valentýna je kritizován a zatracován jako „svátek obchodníků“ – a proto vám přinášíme návody na pár drobností, které snadno vyrobíte doma. Vyjdou na pár korun a jistě udělají vaší drahé polovičce radost.

1. Sladká dobrota

creativelifecznetty-navod02
Budete potřebovat: Bílou čokoládu, bonbony M&M’s nebo lentilky, cukrářský posyp a silikonovou formu – ideálně ve tvaru srdcí.

Bílou čokoládu rozpusťte (např. v mikrovlnné troubě), do formy dejte pár bonbonů a zasypte je posypem. Poté zalijte bílou čokoládou a na 30 minut až hodinu dejte vychladit.

2. Mini koláčky
creativelifecznetty-navod03
Budete potřebovat: Vyválené listové těsto, vykrajovátko ve tvaru srdce, oblíbenou marmeládu, cukr, vejce, tyčinky na lízátka

Na již vykrojená srdce dejte doprostřed trochu marmelády, poté na ně umístěte tyčinky na lízátka a přikryjte dalším srdcem. Vidličkou stiskněte kraje k sobě. Potřete je vajíčkem, aby byla pěkně křupavá, nakonec lehce pocukrujte a dejte péct na 25-30 minut, dokud nebudou pěkně „do zlatova“.

3. Valentýnské „umění“
creativelifecznetty-valentynuvodnifoto
creativelifecznetty-navod0001
Budete potřebovat: nějaký podklad – libovolnou nástěnku, plátno nebo dřevěnou desku. Dále papír, hřebíky, kladivo, provázek.

Vezměte papír o stejných rozměrech, jaké má váš podklad, přehněte jej a vystřihněte srdce. Podle této šablony pak obkreslete srdce i na váš podklad. Podél vzoru zatlučte do desky hřebíky. Poté kolem nich omotejte provázek tak, aby srdce vypadalo plné.

[adrotate banner=“9″]
4. Sklenice „Důvody, proč tě miluji“ pro romanticky založené duše
creativelifecznetty-navod04 creativelifecznetty-navod05

Budete potřebovat: sklenice, papírky, tužku

Tady opravdu vše závisí na vaší představivosti a vkusu – nezapomínejte, že to také nemusí být vhodný dárek úplně pro každého. Na papírky napište vtipné a originální důvody, proč svého partnera milujete (např. necháváš mě nosit tvoje ponožky) a dejte je do libovolně ozdobené sklenice.
5. Zdravé špízy
creativelifecznetty-navod06

Budete potřebovat: ovoce, špejle, vánoční vykrajovátka

Vykrojené jahody střídavě napichujte na špejle spolu s libovolným ovocem – hrozny, borůvkami, lesním ovocem nebo třešněmi.

6.  Oplatky
creativelifecznetty-navod08
Budete potřebovat: růžové oplatky, oblíbené cukrářské zdobení (nejlépe v růžové nebo červené barvě), bílou čokoládu

Čokoládu si rozpusťte v mikrovlnné troubě a poté do ní do poloviny namočte oplatky. Rychle ji posypte zdobením a dejte ztuhnout na pečícím papíru do lednice.

[adrotate banner=“9″]

7. Valentýnské linecké
creativelifecznetty-navod09

Budete potřebovat: linecké těsto, červené potravinářské barvivo, vykrajovátko ve tvaru srdce, potravinářskou folii, pečící papír

1/3 těsta oddělte a obarvěte jej potravinářským barvivem. Poté jej vyválejte a vykrájejte z něj srdce, která pak srovnáte do řady (musí být nalepená na sebe, aby udržela tvar). Zbývajícím těstem pokryjte srdce (nejjednodušší bude pravděpodobně z těsta udělat „hady“ a srdce jimi po obvodu opatrně pokrýt). Poté válečky uhlaďte a dejte je, zabalené v potravinářské fólii, minimálně na hodinu odležet do lednice. Nakonec z válečků nakrájejte plátky a dejte péct.