Nový Zéland je známý svou pohádkovou přírodou, která se ze zřejmých důvodů stala natáčecím místem Pána prstenů a následně i Hobita. Kromě toho je na Novém Zélandě obrovská geografická rozmanitost – na jednom místě se můžete potápět, na druhém se kochat ledovci.

[adrotate banner=“1″]

Ovčí pastvina, Matamata

nz1

Místo známé i jako „Hobitín“ netřeba příliš představovat. Je to jedna z nejznámějších atrakcí Nového Zélandu především proto, že se tu natáčel Pán prstenů.

 

White Island

nz2

Na ostrově se nachází aktivní vulkán, kvůli které v roce 1914 zahynulo deset dělníků. Ti zde pracovali na tehdejším dole na síru, který je od té doby ponechán ladem.

 

Milford Sound

nz3

Jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Počet turistů, kteří se zde za den mohou projet na lodce je omezen na čtyřicet. Pokud má někdo štěstí a přijede se na Milford podívat při deštivé bouři, uvidí stovky vodopádů, které se náhle objeví..

 

Ledovce Fox and Franz Joseph

nz4

Jediné ledovce na světě, které plují až do tropických lesů. Díky klimatu a tvaru se navíc pohybují nejrychleji na světě.

 

Poor Knights Islands

nz5

Tyto ostrovy jsou krásnou ukázkou rozmanitosti Nového Zélandu. Nejvyhledávanější jsou tyto ostrovy především kvůli zde oblíbenému potápění.

nz6

Ve městě Rotorua se nachází stejnojmenné jezero, které má údajně léčivé účinky – voda v pramenech je kyselá a teče z vulkanické skály hluboko pod zemí.

 

Národní park Tongariro

nz7

Tongariro je úplně prvním národním parkem na Novém Zélandu a přitom čtvrtým na světě. Známý je také díky velkému množství erupcí a sopečných událostí.

[adrotate banner=“1″]

Zdroj