Autoři hitů se často snaží do textu svých písní zakódovat nějaký skrytý význam anebo záměrně použijí jméno skutečného člověka, který je pro ně zvlášť důležitý.

Začátkem roku 2010 zněla snad z každého okénka auta skladba Lady Gaga „Alejandro“. Ale jen málo lidí ví, že Alejandro existoval v reálném životě. A pokud vás zajímá, kdo tento tajemný muž ve skutečnosti byl, pak je tento článek pro vás.

1. Gorillaz «Clint Eastwood»

© Everett Collection / East News© Produzioni Europee Associati / Collection Christophel / East News

Z názvu je snadné uhodnout, že píseň je věnována herci Clintu Eastwoodovi. Text obsahuje několik narážek na slavný westernový film „Hodný, zlý a ošklivý“, kde hrál hlavní roli.

I ain’t happy, I’m feeling glad I got sunshine, in a bag I’m useless, but not for long The future is coming on.

2. The Beatles «Lucy In The Sky With Diamonds»

© United Artists / Walter Shenson Films / Subafilms / Collection Chr / eastnews

Holčička z písně měla skutečnou předlohu. Tříletý syn Johna Lennona Julian přinesl ze školky kresbu s nápisem „Lucy in the Sky with Diamonds“ („Lucie na obloze s diamanty“). Chlapec nakreslil svou spolužačku Lucy O’Donnellovou, ke které choval něžné city. Tento příběh inspiroval Lennona k vytvoření písně.

© ASSOCIATED PRESS / East News

40 let po vydání singlu se Julian a Lucy znovu setkali. Ženě diagnostikovali zákeřnou nemoc. Několik let s ní bojovala, Lennon svou mladší přítelkyni všemožně podporoval, posílal jí květiny a psal dopisy. Ale ve věku 46 let Lucy O’Donnell bohužel zemřela.

Picture yourself in a boat on a river, With tangerine trees and marmalade skies. Somebody calls you, you answer quite slowly, A girl with kaleidoscope eyes. 

3. Lady Gaga «Alejandro»

© Lady Gaga / youtube© Rob Fusari / youtube© Miro.official / commons.wikimedia© AFP / EAST NEWS

V jednom rozhovoru Lady Gaga uvedla, že „Alejandro“ je skladba o třech nejdůležitějších mužích v jejím životě. A jejich jména zní v písni: Alejandro, Fernando a Roberto. Začněme tím druhým.

Roberto je producent Rob Fusari, který pracoval s Lady Gaga na singlu „Paparazzi“. Fernando je producent Fernando Garibay. Je autorem skladby „Text You Pictures“ a „Dance in the Dark“.

No a konečně Alejandro. Jméno reálného může je Alexander McQueen, byl to světový módní návrhář a měl se zpěvačkou hodně blízký vztah. Lady Gaga měla od něj oblečení pro natáčení v hudebních videích a účastnila se v něm módních přehlídek. Dva měsíce před vydáním singlu „Alejandro“ Alexander McQueen zemřel.

Don’t call my name, don’t call my name, Alejandro. I’m not your babe, I’m not your babe, Fernando. Don’t wanna kiss, don’t wanna touch. Don’t call my name? Don’t call my name, Roberto.

4. Beyonce «Blue»

© 0000001 / Reporter / East News

Narození prvního dítěte – Blue Ivy – bylo velkou událostí v životě Beyonce. Od okamžiku narození byla dívenka obklopena nejen pozorností rodičů, ale také paparazzi. Každé „vystoupení“ tohoto dítěte na veřejnosti doprovázel velký rozruch. Blue má vlastní ochrannou známku a několik hudebních ocenění.

Když jí byly dva roky, zpěvačka darovala své dceři dojemnou písničku, kde se vyznává z toho, jak ji miluje, a říká, že bez ní by její život neměl žádný smysl. Samotná Blue se na nahrávání písně podílela.

You and I together. Come on, baby. Won’t you hold on to me. Hold on to me, Blue

5. Michael Jackson «Billie Jean»

© ASSOCIATED PRESS / East News

Videoklip k písni „Billie Jean“ se stal prvním Jacksonovým hudebním videoklipem a horkou novinkou na MTV. Píseň se dostala na první místo Billboard Hot 100, stala se nejrychleji rostoucím singlem ve zpěvákově kariéře a získala dvě ceny Grammy.

Na začátku své kariéry byl Michael obklopen mnoha fanynkami, které ho sledovaly a doprovázely na koncertech. Billie Jean byla jednou z takových děvčat. Bombardovala Jacksona dopisy, ve kterých tvrdila, že je otcem jejího dítěte. Zpěvák se bránil, že ji nikdy neviděl, ale fanynka v psaní pokračovala a vyčítala mu, jak může odmítat svoje vlastní dítě. Mučila ho natolik, že z toho měl Jackson noční můry.

She told me her name was Billie Jean, as she caused a scene. Then every head turned with eyes, That dreamed of being the one, Who will dance on the floor in the round.

Zdroje: Rollingstone.com | Adme.ru | EastNews.ru