Holuby, které vidíme ve městech, jsou jen částí opeřeného ledovce – existuje totiž spousta krásných a neobvyklých druhů holubů, o kterých mnozí z nás nikdy neslyšeli.

Abychom vám ukázali, co tím myslíme, shromáždili jsme fotografie nejvzácnějších a nekrásnějších holubů, které jste kdy viděli. Přejděte dolů, najděte své oblíbené a dejte nám vědět, kterého z holubů jste si zamilovali nejvíce a proč.

Když se o holubech dozvíte více, zjistíte, že jsou velmi unikátní. Například, někteří vědci argumentují, že obyčejný městský holub (skalní holub) by mohl být úplně první pták, kterého lidé kdy domestikovali. Vystupují jako figurky, mozaiky, dokonce i na mincích ze starověké Mezopotámie již od roku 4500 před naším letopočtem.

Zdroj: BoredPanda

#1 HOLUB PAPOUŠČÍ

#2 HOLUB NIKOBARSKÝ

#3 KORUNÁČ VĚJÍŘOVÝ

Někteří z nás si možná mysleli, že holubi mohou být trochu hloupí. Ale to zdaleka není pravda! Vědci publikovali v roce 2017 studii, která prokázala, že holuby chápou pojetí prostoru a času. Podobně jako lidé a primáti.

Holubi jsou také výbornými navigátory. Mohou najít cestu zpět do svých hnízd ze vzdálenosti 2,1 kilometru. Zajímavé je, že dokážou najít cestu zpět, i když byly například zavřený a neviděli cestu.

#4 HOLUB KUDRNÁČ HNĚDÝ

#5 HOLUB BRONZOVOKŘÍDLÝ

#6 HOLUB PARUKÁŘ

#7 KORUNÁČ MODRÝ

#8 INDICKÝ PÁVÍK

#9 HOLUB AFRICKÝ

#10 HOLUB KŘEPELČÍ

#11 HOLUB KUDRNÁČ ŠEDÝ

#12 HOLUB DVOUBARVÝ

#13 STAROHOLANDSKÝ KAPUCÍN

#14 HOLUB LEDŇÁK

#15 HOLUB LAHORE

#16 HOLUB ČERVENO-BÍLÝ

#17 HÝL

#18 ANGLICKÝ BUBLÁK

#19 HOLUB INDIÁN

#20 BRNĚNSKÝ VOLÁČ

#21 HOLUB LAHORE

#22 INDICKÝ PÁVÍK

#23 HOLUB KABUTAR

#24 STAROHOLANDSKÝ KAPUCÍN

#25 HOLUB UNIKÁTNÍ

#26 HOLUB BLACK HELMET

[adrotate banner=“36″]

#27 STAROHOLANSKÝ KAPUCÍN

#28 ANGLICKÝ ŠORT

#29 MODENKA

#30 ORIENTÁLNÍ RACEK

#31 VOORBURSKÝ VOLÁČ

#32 KARIÉR

#33 REJDIČI

#34 NORIMBERSKÁ BAGDETA

[adrotate banner=“1″]