Slavný fotograf, Instagramer a TikToker Alex Stemplewski si dal výzvu, že na ulicích pořídí fotografie náhodných cizinců. Bez ateliéru a profesionálního osvětlení musí improvizovat, pokud chce pořídit dokonalou fotografii.

„Byl to součet mnoha věcí, které mě vedlo k myšlence fotografovat cizince tak, jak to dělám dnes. Začalo to ten den, kdy jsem asi před rokem dostal svůj fotoaparát poštou. To byl doslova můj první den. Fotografoval jsem a byl jsem tak nadšený, že jsem chtěl fotit všechno. Problém byl v tom, že jsem neznal žádné modely a ani jsem neznal mnoho lidí v San Franciscu, protože jsem se tam právě přestěhoval. Pomyslel jsem si, proč prostě nejít ven a fotit fotky pro lidi zdarma. Tímto způsobem se trénuji a jako bonus mohu dát lidem zdarma fotky na oplátku. Takhle to vše začalo, doslova první den jako fotograf . “

Brzy si ho lidé všimli na sociálních médiích a nyní má na TikToku téměř 8 milionů sledujících a na Instagramu přes 220 tisíc.

„Fotografuji už asi rok a jednou z největších výzev pro začínajícího fotografa bylo nalezení modelů, které by s vámi mohly spolupracovat. Možná právě nemáte portfolio, když teprve začínáte jako fotograf,a může být těžké získat skutečné lidi ke spolupráci. Taky se mi párkrát stalo, že jsem si naplánoval focení s modely, a oni mi to na poslední chvíli zrušily. Nejprve to bylo velmi frustrující, ale jednoho dne jsem se rozhodl, že když se to stane zas, udělám si pravidlo. Kdykoli mi model zruší focení, musím jít do centra a zeptat se náhodného cizince, jestli by se nechal vyfotit hned a tam, kde jsem ho potkal. A toto se stalo mým rituálem. “

Líbí se vám takový nápad,? A co kdyby i vás náhodně zastavil Alex na ulici a zeptal se, jestli vás může vyfotit? Podělte se s námi a napište váš názor pod příspěvek.

Zdroje: BoredPanda, Instagram

[adrotate banner=“36″]