[adrotate banner=“9″]

Nějaká místa mají zvláštní atmosféru, jiná děsivou historii a ostatní zase jen strašidelně vypadají. Ať už se jedná o známou Pripjať, opuštěné nemocnice, děsivé katakomby nebo kostel v Čechách – bezpochyby Vám alespoň některá místa naženou husí kůži.

Lidé z kmenu Iborot pohřbívali své mrtvé v rakvích zavěšených na skalách. Věřilo se totiž,  že tak budou blíže ke svým předkům a udrží je to v bezpečí.

02

Pripjať na Ukrajině

Opuštěné město v blízkosti elektrárny Černobyl zřejmě není třeba představovat. Spousta lidí z Pripjaťi zemřela důsledkem ozáření.

03

Ostrov panenek v Mexiku

Správce ostrova zde našel dívku utopenou v řece a krátce na to se prý z vody vynořila panenka – Don Santana ji tedy zavěsil na strom, aby tak ukázal respekt a podporu dívčině duši. Po padesát let věšel panenky po celém ostrově, dokud se v té samé řece neutopil.

04

Ostrov Hashima v Japonsku

Ostrov byl postaven jakožto důlní zařízení – od roku 1974, kdy došlo uhlí, zůstal opuštěný.

05

Vojenská nemocnice Cambridge (Anglie)

Nemocnice byla používána od roku 1878-1996, k zavření došlo kvůli azbestu ve stěnách.

06

Les sebevražd v Japonsku

Protože tento les láká sebevrahy, střeží jej cedule s nápisy „Váš život je vzácný dar od vašich rodičů“ a „Prosím promluvte si s policií, než se rozhodnete zemřít.“

07

Psychiatrická léčebna v Parmě (Itálie)

Umělec Herbert Baglione pomaloval zdi opuštěné léčebny děsivými stíny, což rozhodně přidalo na strašidelnosti celého místa.

08

Vojenská nemocnice v Německu

Tento komplex šedesáti budov je momentálně z velké části opuštěný. Používala se i při první světové válce, kdy tu byl pacientem Adolf Hitler.

09

Kostel sv.Jiří v obci Luková (Česká Republika)

Umělec Jakub Hadrava se pokusil vdechnout opuštěnému kostelu život přidáním těchto děsivých soch.

10

Katakomby v Paříži (Francie)

200 mil dlouhá cesta podzemních uliček obsahuje přes 6 milionů těl. Přečíst si můžete také naši reportáž.

[adrotate banner=“9″]

11

Akodessewa trh v Togu (Afrika)

Kdybyste náhodou potřebovali části zvířecích těl na nějaké voodoo, tento trh je přesně pro vás!

VENEZIA 10/10/06 FOTO AEREA ISOLA DI POVEGLIA   © GRAZIANO ARICI

Morový ostrov Poveglia (Itálie)

13Tento malý ostrov poblíž Benátek byl použit během 18.-19.století jako karanténní místo pro 160 tisíc lidí nakažených morem. Jsou zde masové hroby obětí. Jakoby toho bylo málo, v letech 1922 – 1968 tu byla psychiatrická léčebna, ve které údajně lékař mučil své pacienty.

14

Hora křížů v Litvě

Toto místo s 100 tisíci kříži má sloužit jako útočiště naděje, lásky a míru. V noci byste tam pravděpodobně ale jít nechtěli.

15

Mumie Filipín

Abyste se dostali do  Timbak jeskyní, musíte jet pět hodin autem po horách a poté dalších pět hodin šplhat. V pohřebních jeskyních najdete dobře zachované mumie stočené do pozice embrya v jejich původních rakvích.

16

Most Overtoun ve Skotsku

Tomuto mostu se přezdívá „Most psích sebevrahů“. Od šedesátých let minulého století odtamtud skočilo přibližně 600 psů.

17

Leap’s Castle v Irsku

Nevinně vyhlížející hrad, říkáte si? Avšak říká se o něm, že je nejděsivějším hradem na světě. Má totiž dlouhou historii příšerných úmrtí. Například v kapli byl zabit kněz vlastním bratrem při mši. Od té doby se jí říká „Krvavá kaple“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohřebiště Chauchilla v Peru

Suché klima v Peru způsobilo, že mnoho těl na tomto starověkém pohřebišti vypadá opravdu zachovale. Lupiči pozůstatky roztrousili po okolí, avšak hřbitov byl obnoven do původního stavu.

19

Hadí ostrov v Brazílii

Na tomto ostrově je jeden had na jeden metr čtvereční. Mezi nimi i zlaté zmije, jedny z nejjedovatějších hadů na světě. Kdysi na ostrově žil správce majáku s rodinou, ale byli zabiti – právě hadím uštknutím. Momentálně je neobydlený.

[adrotate banner=“9″]

20

Katakomby v Palermu (Itálie)

Na tomto místě je přes 8 tisíc mumifikovaných těl. Většina z nich visí na zdech. V roce 1920 přidali do průhledné rakve dvouletou holčičku.

Zdroj