Přáním všech rodičů je vidět své děti zdravé. Nikdo nechce vidět, jak jsou jejich malí nemocní nebo hospitalizováni v nemocnici. Přesto jsou nevyhnutelné případy, kdy děti nemocnici navštíví a cítí se nepříjemně z toho co v ní vidí. Infuze s krví nebo léky patří mezi ně.

Americká dívka překonala strach z těchto láhví jednoduchým a veselým řešením: propojila lék s medvídkem. Vynález se nazývá Medi Teddy. Je to vycpaná zvířecí hračka schopná skrýt přední část infuzního vaku. Na druhé straně tento medvídek skrývá plastový nemocniční vak, který je plný tajemných tekutin, a dítě se místo toho může dívat na usmívající se tvář hračky.

Zdroje: BoredPanda, Instagram, medi-teddy.org

Ella Casano, nyní 12letá dívka. Byla ji diagnostikována ve věku 7 let idiopatická trombocytopenická purpura (ITP), choroba, která ničí krevní destičky a zvyšuje riziko zranění a krvácení. Z tohoto důvodu musela dívka v nemocnici každých osm týdnů dostávat infuzi krve.

Krevní destičky jsou jedním ze tří typů krvinek (kromě červených krvinek a bílých krvinek),vznikají v kostní dřeni fragmentací cytoplasmy obrovských buněk známých jako megakaryocyty. Za krevní srážlivost jsou zodpovědné destičky (nebo trombocyty). Pokud dojde k poškození stěny krevních cév, krevní destičky se shluknou na místo poranění a vytvoří zátku nebo sraženinu, aby zastavily krvácení. . Pokud je počet destiček nízký, zvyšuje se riziko nekontrolovaného nebo dlouhodobého krvácení.

„Bez jakéhokoli ošetření mám v těle extrémně nízký počet krevních destiček a hrozí mi vysoké riziko krvácení nebo zranění, které mi ztěžuje hrát určité sporty nebo se účastnit určitých činností.“ Nemohu jít sáňkovat, vylézt na stromy, hrát sporty jako fotbal nebo lakros, jezdit na kole nebo dokonce chodit na tělesnou výchovu, když jsou mé krevní destičky tak nízké “- říká Ella.

„Když jsem měla první infuzi, byla jsem překvapená a trochu zastrašená pohledem na množství hadiček, lékařského vybavení a na stojan, který infuzi drží.“ Jak jsem viděla stále více dětí, které zažívají stejné pocity, začala jsem mít větší zájem o vytvoření příjemnějšího zážitku pro mladé pacienty, takže jsem vytvořil Medi Teddy, “napsala Ella.

Kreativita dívky překvapila personál nemocnice. Tento nápad byl báječný a motivoval ji i její matku k vytváření více medvídků.

Díky darům od stovek lidí prostřednictvím GoFundMe získala Ella a její matka potřebnou částku na výrobu více medvídků a darovaly je dětem, které je potřebují.

„Toto je fotografie originálního výkresu našeho prvního prototypu Medi Teddy.“ Popsala jsem své matce, jak jsem chtěla, aby vypadala Medi Teddyová, a ona to nakreslila. Poté jsme výkres poslali našemu výrobci, který z něj vyrobil náš první prototyp! Od té doby se samozřejmě designové prvky změnily, ale je zábavné ohlédnout se tam, kde jsme začali. Medi Teddy a logo je patentovaný ochrannou známkou design“- Ella na internetových stránkách Medi Teddy.