Nigerijská životní úroveň je bohužel velmi nízká a většina dětí musí již od útlého věku pracovat. Obrovská pole a plantáže jsou plné nejen dospělými, ale i dětmi, kteří zde pracují od raného dětství. Míra gramotnosti je tam totiž velice nízká.

11letý Anthony Mesoma Madu však dokázal, že když se chce, všechno jde. Stal se jedním ze studentů bezplatné taneční školy Leap of Dance Academy, která byla založena v roce 2017 v Lagosu. V této škole tančí mladí studenti buď v suterénu domu učitele a zakladatele školy – Daniela Ayala Ovoseniho, nebo na ulici.

Podmínky, mírně řečeno, nejsou příliš dobré. 18. června zveřejnil chlapcův učitel Daniel Ovoseni na Instagramu video, kde Anthony na blátivém nádvoří v dešti tančí balet.

Chlapec má rozhodně talent, stejně jako odhodlání a oddanost svému řemeslu – tanci. Toto vše předvedl uživatelům sociální sítě, kteří byli v šoku! Kromě toho si jeho talentu všimli přední baletní učitelé z celého světa. Ředitelka jedné z nejprestižnějších škol v New Yorku, která video viděla, se rozhodla chlapce najít a dokázala to!

S největší pravděpodobností bude baletní škola ABT Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance i nadále podporovat talentovaného tanečníka z Nigérie.

Zdroj: Instagram