[adrotate banner=“38″]
Snad všichni jsme si ve školních lavicích krátili čas kreslením klikatých tvarů na okraje sešitů, abychom při hodinách neusnuli. Většinou z těch náhodných čar žádné umělecké dílo nevzniklo, leda by se v nás rodil nový Picasso. Metoda Zentangle povyšuje každodenní pomalované cáry papírů na novou úroveň. Už se zde nejedná jen o krácení si dlouhé chvíle, ale i o rozvíjení různých dovedností. Každý Zentangle obrázek se skládá z několika částí, a to z různých typů vzorů. Ty se mohou slévat, protínat nebo jeden z druhého vyrůstat tak, aby vznikla nová unikátní kresba.

Kresba Zentangle

Kresba Zentangle

Tato metoda poslouží i těm, kdo se za vizuální umělce nepovažuje vůbec – naopak si při kreslení Zentangle obrázků procvičí ruku a zdokonalí tvůrčí cítění. A to hlavně díky tomu, že se jedná o abstraktní obrázky, tedy na papíře nevznikají žádná konkrétní vyobrazení. Pomáhá při soustředění a zároveň i zabaví. Touto metodou lze vytvořit nespočet originálních kreseb a každá z nich má své kouzlo. I když se může zdát, že jsou výsledné kresby velice složité, ve skutečnosti je to naopak.

Kresba Zentangle

Kresba Zentangle

Při tvoření je dobré nemít určitou představu nebo očekávání, jak vaše dílo dopadne. Díky volnosti, kterou tak sami sobě poskytnete, můžete být ještě překvapeni, co vaše ruka dokáže za kouzla.
Součástí Zentangle jsou jednoduché a opakující se kroky. Ty pomáhají našemu mozku relaxovat a přijímat novou inspiraci, snadno se změní i vaše nálada. Navíc se takovéto kreslení může stát skvělým každodenním rituálem.

Kresba Zentangle

Kresba Zentangle

Každý tah je tvořen vědomě a uváženě. Tento způsob kreslení autoři metody Zentangle Rick Roberts a Maria Thomas přirovnávají k přijímání rozhodnutí v životě. Při kreslení si každý dokáže uvědomit, jak malé a nevýznamné tahy tvořené okamžik za okamžikem dokáží v konečném důsledku vytvořit celkový životní obraz.

Kresba Zentangle

Kresba Zentangle

Kreslení tímto způsobem lze přirovnat k meditaci, kdy jsme si vědomi každého pohybu, naše oči sledují špičku pera, což pozdvihne člověka na novou úroveň. V životě neexistuje guma ani klávesová zkratka Ctrl+Z, stejně tak je tomu při kreslení. To tvůrce naučí, že i domnělá chyba může být základem pro nové vzorce a neočekávaná a zajímavá nasměrování.

Kresba Zentangle

Kresba Zentangle

Zentangle je vyjádřování beze slov. To otevírá nové možnosti, jak si začít zpříjemňovat život na nové úrovni.

[adrotate banner=“38″]