Make-up se obvykle používá ke zkrášlení obličeje, ale jen někteří si uvědomují jeho skutečný potenciál. Mimi Choi z Vancouveru v Kanadě je jedna z nich. Je to 31letá vizážistka, která vytváří intenzivní hyperrealistické optické iluze.

Před objevením maskérského umění se Mimi vyškolila jako učitelka a tři roky pracovala s dětmi v předškolním věku. „Cítila jsem, že moje kreativita byla potlačena. Bavilo mě učit, ale nebyla jsem úplně šťastná,“ řekla. „Potřebovala jsem novou výzvu.“ Po ukončení práce učitelky začala doma experimentovat s make-upem.

„Vždycky jsem se držela spíše u zdi a dělala jen svatební make-up, což se lidem opravdu líbilo. Předtím jsem však nic tak šíleného jako teď nedělala.“ Zapsáním se do místní školy krásy opravdu pomohlo Mimi přenést své dovednosti do nových rozměrů. „Chtěla jsem udělat na Halloween něco zvláštního, ​​takže jsem se podívala na Instagram a našla fotografii ženy, která vypadala, jako by ji praskla tvář.“

„Nikdy jsem na sobě nezkoušela žádný bláznivý make-up, ale pak jsem vytáhla své černé a bílé stíny a dala se do toho.“

Choi vytváří svou práci prostřednictvím mistrovského porozumění perspektivy a vytváří trojrozměrnost na svém těle. Manipuluje s make-upem jako umělec, který používá barvu, a umísťuje stíny tak, aby se její kůže prohloubila nebo naopak vystoupila.

Zdroj: BoredPanda, Instagram

[adrotate banner=“36″]

[adrotate banner=“36″]

[adrotate banner=“1″]