Věděli jste, že v Jižní Koreji je tetování nezákonné není-li provedeno lékaři? Podle korejské zdravotní asociace jde o invazivní proceduru, kde je kůže propíchnutá a krvácí. Proto na to pohlíží jako na zdravotní zákrok. Jihokorejský zákon upřesňuje, že pouze licencovaní lékaři mohou legálně tetovat. V Koreji jsou samozřejmě různí umělci, kteří se tetování i tak věnují, ale za tuto činnost mohou být stíháni. Naštěstí je úřady převážně ignorují, pokud se sami něčím nedostanou do ohniska jejich pozornosti. Mezi takové umělce patří i Hongdam.


[adrotate banner=“65″]


Hongdam se narodil v Soulu, ale dětství trávil mimo něj, na venkově. Už jako malý byl velice nadaný v kresbě a chtěl studovat uměleckou školu, která by jeho talent ještě rozvinula. Bohužel ho ale konzervativní rodiče přihlásili na normální školu. Studium umění v Koreji není moc ceněné, a i přes dvouletou vojenskou službu, kterou Hongdam musel absolvovat, ho tento sen stále nepustil. Přihlásil se tedy na studium orientálního umění, které zdárně dokončil. Jelikož je ale těžké sehnat v Koreji v tomto oboru nějakou práci, začal se poohlížet po jiné alternativě – tetování.

A udělal velmi dobře. Jeho jemné a elegantní tetování, inspirované akvarelovou malbou, je nádherné. Mnoho lidí k němu jezdí i z velké dálky, jelikož jeho originální styl je velmi vyhledávaný. Rád pracuje s květinovými motivy, a často realizuje první tattoo návrhy až na schůzce s klientem, přímo před samotným tetováním.


[adrotate banner=“65″]


Uložit

Uložit