Můj zahradní projekt se zrodil, když se svět uzavřel a nám všem bylo řečeno, abychom zůstali uvnitř. Když se mé zdi zavřely, začala jsem vytvářet místo zázraků bez hranic, kde všechno mohlo růst a všechno bylo možné. Zahrada se většinou natáčí v mém obývacím pokoji, kde jsem postavila scénu! Myslela jsem, že je to projekt uzamčení, ale mýlila jsem se. Osm měsíců po vytvoření seriálu mi byla diagnostikována rakovina prsu ve třetím stádiu a můj svět se změnil.

Zahrada začala jako čistý únik, ale s mojí diagnózou rakoviny prsu se cesta posunula. Během následujících měsíců se ve vytvořených scénách začala objevovat témata, která se odrážela v mé zkušenosti s tím, co se dělo v mém světě. Každý obraz vyjadřoval divokou cestu strachu a nejistoty, na které jsem se ocitla, ale příběhy byly také protkány znaky naděje, křehkosti, znovuzrození a nových začátků.

Zdroje: reneehibbert.com | Instagram

#1 z Půlnoční mlhy

#2 Chaos barev

Fotografii považuji jen za malou část svého umění, třebaže je to důležitá část. Stovky hodin strávím ještě před natáčením – představováním scény, jejím navrhováním a stavbou, výrobou rekvizit, šitím kostýmů – a následně po natáčení úpravami ve Photoshopu. Tyto přípravy a úpravy o dost převyšují čas, který strávím s fotoaparátem v ruce.

#3 Nejtemnější noc léta

#4 Domov

#5 Zlatá křídla úsvitu

#6 Chryzalisová duše

#7 Sladká Somnia

#8 Příslib východu slunce

#9 Ztracený ráj

#10 Vláda měsíční královny

#11 Letní tiché tajemství

#12 Héřin hlídač

#13 V jejích očích jsou hvězdy

#14 Jsem vzhůru