Lidé se snaží dosáhnout jedinečnosti svého domova různými způsoby. Originálním nábytkem, dekoracemi, barvami… Co ale také dělá domov domovem, je vůně. Svěží a originální vůni můžete získat i jinak, než jen nákupem v obchodě. S pár ingrediencemi vykouzlíte v pohodlí domova vlastní, originální osvěžovač vzduchu. Zde je návod, jak na to.

[adrotate banner=“20″]

Co budete potřebovat:

1. vaše oblíbené ovoce (lesní plody, citrusy…)
2. zavařovací sklenici
3. vodu
4. svíčky (plovoucí)
5. bylinky a koření (hřebíček, skořici, rozmarýn…)
6. ledničku či mrazák

ways-to-make-you-home-smell-amazing-5

Postup:

1. Do sklenice nebo pevné keramické nádoby dejte ingredience, které jste si pro svou vůni vybrali. Oblíbená je například kombinace citrónu, jablka, skořice a badyánu, která se používá hlavně o Vánocích.
2. Připravenou vonnou směs zalijte do tří čtvrtin sklenice studenou vodou.
3. Sklenici pevně zavřete víkem a vložte na 1 – 2 týdny do ledničky, nebo nechte zamrazit v mrazáku. Dejte pozor, abyste do mrazáku dali nádobu, která mráz vydrží.
4. Po vyndání z ledničky odšroubujte víko a na vodu položte zapálenou plovoucí svíčku.
5. Umístěte kamkoliv do místnosti, vůně se po zapálení svíčky rychle uvolní.

Naturally-Flavored-Water (1) 275

Pár tipů na závěr:

Originální osvěžovač vzduchu je nejen skvělou přírodní vůní, ale i pěkným bytovým doplňkem. Pohrajte si při výrobě s barvami, hezky vypadá kombinace lesních plodů, například malin či borůvek. Můžete přidat i extrakt z vanilky. Barevná plovoucí svíčka dá osvěžovači romantický nádech. Do vody můžete vložit i ozdobnou stuhu, nebo na obal připevnit přání a osvěžovač využít jako dárek pro vaše blízké.

5211

[adrotate banner=“20″]

Zdroj