[adrotate banner=“1″]

Byl nádherný podzimní den a já se rozhodla navštívit pláž Crosby také přezdívanou „Jiné místo„, která se nachází u Irského moře v britském Liverpoolu. Tato pláž je zvláštní především litinovými sochami životní velikosti, kterých je zde dohromady sto a jsou rozmístěny po třech kilometrech přílivového pobřežního pásma. Některé jsou od hlavy k patě zahalené mořem a jiné jsou odhalené na souši.

IMG_0409

Sochy – jednotlivě vážící 650 kg – jsou odlitky těla umělce Antonyho Gormleyho. Všechny vyhlíží směrem k moři. Dříve byly k vidění i v Německu, Norsku a Belgii – momentálně jsou natrvalo umístěny jen zde v Liverpoolu.

IMG_0424

IMG_0414

IMG_0451

IMG_0498

[adrotate banner=“1″]

To, jaký si z Crosby beach odnesete zážitek, záleží na počasí a také na tom, jestli je zrovna příliv nebo odliv. Pod zamračeným nebem vládne na pláži pochmurná atmosféra, zato ve slunečném dni je Crosby úžasným místem k odpočinku, kdy nedokážete vnímat nic než šumění vln a skřehotání racků. Vzhledem k tomu, že se jedná o nekoupací pláž, bývá tam opravdu klid.

IMG_0539

IMG_0404

IMG_0405

IMG_0397

IMG_0393

IMG_0482

Kromě soch je u pláže krásný hotel a stánky s občerstvením, kde podávají především – jak jinak – fish & chips.  Já se tam pokaždé ráda vracím a z žádného místa neodcházím s tak čistou hlavou jako právě z Crosby.

podobné články