Fotograf Vincent Laforet strávil přes dvě hodiny pořizováním nádherných snímků Londýna z výšky okolo dvou kilometrů. Jak sami uvidíte, výsledkem jsou krásné fotografie této evropské metropole s lehce futuristickým nádechem. Styl, v jakém se nesou tyto snímky, má blízko k tomu, aby připomínal filmy Blade Runner nebo třeba Tron. Možná je ale jedním z nejdůležitějších aspektů důraz na kompozici a tóny zachycených barev.

[adrotate banner=“39″]

Londýn se stal prvním ze čtyř evropských měst, které byly nafoceny v rámci projektu AIR Europe. Zároveň byl jedním z nejobtížněji zachytitelných, vzhledem k několika neustále se měnícím faktorům. „Počasí je v Londýně vždy veliký problém a není absolutně nic, co byste s tím mohli udělat. Nezbývá nic jiného než prostě čekat.“ Vincent dodává, že naposledy fotil tuto anglickou metropoli v roce 2008, ale bylo až příliš šero a barvy města vypadaly tak nějak mdle, takže z fotek nebylo takřka nic, protože se jednoduše nebylo čeho chytit. Druhou věcí, která dělá focení Londýna tak obtížným je skutečnost, že město nemá žádný specifický design, podle kterého by byly ulice rozvrženy. „Všechny tyto faktory mě neustále odrazovaly od toho, abych začal právě tady, v nejtěžším městě celého projektu,“ konstatuje Laforet. Nicméně, jak se říká, výzvu je třeba přijmout.

„No, jak se na konec ukázalo, obrovsky jsem se mýlil. Všechny křivky zdánlivě chaotických uliček města, všechny ty změny v osvětlení města, které se udály od pořádání Olympijských her… Spojení těchto faktorů dalo vzniknout snad nejpřekvapivější sérii fotografií, kterou jsem pořídil,“ říká Vincent. Dále dodává, že tyto fotografie si u něj rychle našly oblibu a momentálně je považuje snad za jedny z nejvydařenějších vůbec. „Je nádherné, že se podařilo zachytit krásu a nekonečné kulturní bohatství tohoto města,“ konstatuje.

„Big Ben je krásným příkladem uspořádání různých světel v kontrastu se žlutou fasádou budovy. Zjistil jsem, že viditelná změna osvětlení měst je jedním z nejvíce fascinujících aspektů projektu AIR Europe. Kdybychom tento projekt začali fotit před několika lety, byly by jasně vidět veškeré změny. Na snímcích z minulých let byste viděli mnohem více monochromatického, žlutého světla,“ říká Laforet. „Fotografie, kterou byste viděli, by zdaleka nebyla ta samá, kterou vidíte dnes. Zdaleka by nebyla tak vizuálně přitažlivá.“

Tato série fotografií je součástí vznikající knihy, jednoduše nazvané AIR. Tato kniha bude obsahovat fotografie čtyř měst pořízených ze vzduchu, jsou jimi Londýn, Las Vegas, Los Angeles a San Francisco. Vincent Laforet bude několik následujících týdnů cestovat po Evropě, se zastávkami v Berlíně a Paříži. Na výsledky jeho práce si tím pádem budeme muset chvíli počkat. Více fotografií z toho projektu můžete vidět zde.

Londýn

Londýn

Londýn

Londýn

Londýn

Londýn

Londýn