Jediným způsobem, jak pochopit důležitost životního prostředí a působení člověka na něj, je vidět následky lidského chování. Vidět, jak lidská činnost přímo působí na mořské živočichy, vidět jaký dopad má znečištění oceánů a změny klimatu. Z tohoto důvodu byla v roce 2005 založena událost, kterou si dnes představíme. Univerzita v Miami Rosentiel School of Marine and Atmospheric Science uspořádala letos již desátý ročník soutěže o nejlepší fotografii zachycující podmořský život.
[adrotate banner=“39″]
Vítězné fotografie letošního ročníku byly vyhlášeny před několika dny. Soutěže se zúčastnili nadšení amatérští příznivci fotografie z celého světa, kteří do každého ročníku přispějí více než pěti sty fotografiemi. Snímky přihlášené do soutěže o nejlepší fotografii zachycující podmořský život, jsou posuzovány hned v pěti kategoriích: Ryba / Portrét mořského živočicha, Makrofotografie, Širokoúhlá fotografie, Studentská fotografie a nejlepší fotografie ze všech předchozích kategorií.
Univerzita v Miami je jedním z předních výzkumných center zabývajících se výzkumem oceánu. Hlavním cílem pořádání této fotografické soutěže je přilákat pozornost široké veřejnosti k stále vážnějšímu tématu – dopadu klimatických změn na mořský život. Nejlepším snímkem letošního ročníku byla vyhlášena fotografie pořízená Audrey Shpatak, objektem byla mořská ryba s názvem Japanese War Bonnet (Chirolophis japonicas).