[adrotate banner=“31″]

Někteří lidé milují knihy, zatímco jiní nejraději při jejich čtení usínají. Nejlepší z možností, jak strávit sychravé volno, je zaručeně v hřejivé posteli s knížkou, laptopem, či partnerem. Book and Bed je nově otevřený hostel v Tokiu, který láká především tyto lenivé snílky. Hostel v duchu knihkupectví se nachází v sedmém patře mrakodrapu ve čtvrti Ikebukuro a slavnostní zahájení jeho otevření proběhne 5. listopadu.

Příjemný, moderní a zároveň útulný interiér navrhli  Makoto Tanijiri a Ai Yoshida s předpokladem, že jednotlivé kóje na spaní budou tím nejideálnějším místem, kam se zašít, když si potřebujete odpočinout od okolního ruchu. Cena za jednu noc strávenou v hostelu se pohybuje kolem 3800 až 6000 jenů (v přepočtu kolem 700 až 1200 korun), v závislosti na velikosti ubytování.

Prostor hostelu tvoří převážně police s knihami. Ty nabízí více než 1700 knih, bohužel však jen v angličtině a japonštině. Do budoucna by se měl počet knih rozšířit až na sbírku čítající tři tisíce exemplářů, mezi kterými si určitě vyberete. A kdyby ne; proč si nevzít vlastní knihu?

library-hotel-book-bed-tokyo-7

library-hotel-book-bed-tokyo-6

library-hotel-book-bed-tokyo-5

library-hotel-book-bed-tokyo-4

[adrotate banner=“31″]

library-hotel-book-bed-tokyo-1

library-hotel-book-bed-tokyo-2

library-hotel-book-bed-tokyo-8