V nehostinné krajině Nevadské pouště, zhruba deset mil jižně od Las Vegas vznikly obří kamenné sloupy patrné svou barevností z nedaleké silnice. Jedná se o veřejnou uměleckou instalaci, kterou představuje sedm mohutných kamenných bloků navršených do výšky zhruba třiceti stop. Kolosální objekty se nachází nedaleko legendárního Jean Dry Lake. Umělecký projekt má symbolizovat spojení člověka s přírodou a v originále se nazývá „Seven Magic Mountains„. Tyčící se věže nápadně připomínají indiánské totemy. Každý kámen je pomalovaný zvlášť pestrobarevnými fluorescentními barvami. Pozorováním si můžeme všimnout, jak je barevnost jednotlivých kamenů v rovnováze s těmi ostatními, jsou vážně velice výrazné.

Zmíněný projekt navrhl mezinárodně uznávaný výtvarník Ugo Rondinone. Umělecky zapálený rodilý Švýcar žije a pracuje v New Yorku. Svá díla tvoří kombinací různých médií, zabývá se sochou, malbou, videem, zvukem a fotografií. Ugo se svým vyjádřením pohybuje mezi fikcí a realitou. Se svým týmem dokázal vytvořit skutečně magické obří totemy, z nichž čiší příval pozitivní energie.

Výstava zmíněné instalace byla zahájena 11. května 2016 a potrvá následující dvě léta, až do roku 2018. Objekt byl zprvu volně přístupný. Kvůli řádění vandalů, je však dnes obehnán ochranou sítí. Pokud nemáte zrovna v plánu cestu do USA, navštivte následující video nahrávané pomocí dronu. Poskytne vám alespoň částečný zážitek z návštěvy kamenné instalace, prostřednictvím video nahrávky.