Naoto Hattori tvoří fantastická stvoření, která jsou surrealistická i rozkošná zároveň. Spojuje nespočet textur a barev nacházejících se v přírodě do neobvyklých hybridů. Tato stvoření jsou nadýchaná, mají rohy na překvapivých místech a jejich skelné oči jsou tak mimořádně velké, že odrážejí krajinu v plném měřítku.

„Při lucidním snění si představuji sám sebe jako plovoucího hybridního tvora nebo něco v souladu s přírodou,“ říká umělec.

Japonský umělec pracuje primárně s akrylem. Své obrazy tvoří v malém měřítku a rozhodl se pro miniaturní desky, které nedosahují více než šest palců. Malé rozměry vítá jako technickou výzvu, třebaže omezení velikosti původně přijal jako nutnost, když mu byla asi před 10 lety diagnostikována těžká cervikální spondylóza .

„Když jsem se pokoušel kreslit lokty a rameny, prsty mi otupěly a nemohl jsem ovládat štětec,“ říká. „Pokud tvořím něco o velikosti notebooku, mohu kreslit bez pohybu krku nebo ramen… Takže v současné době maluji menší velikost, která mi umožňuje volně kreslit pohyby zápěstí a konečků prstů.“

Zdroje: Instagram | CoproGallery 

„Zelená procházka.“ Všechny obrázky © Naoto Hattori, sdílené se svolením autora
“Regenerace 3”
Vlevo: „Plovoucí.“ Vpravo: „Regenerace 2“
“Mysl opylovač”
„Jasný snílek“
Vlevo: „Kohout.“ Vpravo: „Zpívej pro radost“
„Dětská houba“
„Vnitřní zvuk“