Filmy inspirované herními předlohami nejsou na trhu ničím novátorským. Vzpomeňme kupříkladu na úspěšný produkt Silent Hill a jeho první epizodu, která se v určitých detailech od původního konceptu odchylovala, avšak i přes to přinášela do světa filmu nevšední atmosféru i děj, ctící herní předlohu. Jistě všichni víte o připravované skákačce Assassin´s Creed, vycházející někdy ke konci roku, ale to není vše, co se na tomto poli “herních filmů” chystá. Studio Good Universe připravuje chuťovku v podobě zfilmování hry původem od studia Campo SantoFirewatch.

firewatch-2

Hra samotná nabízí krom zdařilého grafického zpracování rovněž postupně budovanou atmosféru a napětí. Příběhem Firewatch vás bude provázet hlavní hrdina vsazený do role vdovce, jenž před krátkým časem ztratil ženu, a tak zvolil uplatnění mimo společnost, kterou vyměnil za Wyomingské lesy, střežíc je před hrozícími požáry. Nic však nebude tak, jak se zdá a hlavní postava dějství brzy zjistí nepříjemnou skutečnost, že není tak úplně sama a že ony lesy nejsou tím, čím se zdají být.

Zda se film povede či ne, je jen ve hvězdách, víme kolik odpadů dnes vzniká za účelem zisku, zvláště tedy u Hollywoodu jsou obavy na místě, nechme se však překvapit, třeba nám tvůrci nabídnou psycho atmosféru a nervy drásající děj s krásnou přírodní scenérií.

b2bd3a04a58232952696b9e72bda27ad

tumblr_nw48hrdlfp1sikueao1_1280

tim-vizesi-firewatchfanart-001