Neskutečně romantická a dechberoucí prohlídka animovaných obrazů skutečného otce impresionismu Clauda Moneta vám nabídne možnost zapojit se do dění. Na této prezentaci pracovali Musée d’Orsay, Conseil Creation Artistique a Grand Palais s cílem přiblížit dílo velikého umělce širšímu okruhu lidí. Musíme uznat, že se to autorům animace parádně povedlo, měli jsme z toho doslova husí kůži. Níže najdete podrobný návod jak na to, pokud neumíte moc dobře anglicky.

 

Návod: Jako první doporučujeme si to pustit na celou obrazovku se zapnutým zvukem, mikrofonem a web kamerou. Dole v pravém rohu najdete ikonku „Celá obrazovka“. Následně zvolte položku „Journey„, poté se vás program zeptá, zda chcete zapnout videokameru, zde doporučujeme zvolit „Yes“, pokud kameru nemáte, nevadí – můžete se obejít i bez ní. Hned až skončí intro, budete moct spustit prezentaci a to tím, že převrátíte nádobku s inkoustem, dále uvidíte známé obrazy Moneta a v každém budete muset provést nějaký pohyb, například pohnout kurzorem, zatleskat před mikrofonem anebo zamávat před kamerou aby se rozptýlila mlha. Přejeme příjemný zážitek.

Pokud vás tato výstava nadchla, neváhejte se podělit s přáteli zážitkem. Nenechte je přijít o tuto nádheru a nezapomeňte, že tímto podpoříte nás i autory projektu.