Většina umělců tráví celý život zdokonalováním kreslířských dovedností své dominantní ruky. Jedna mimořádně talentovaná umělkyně však dokáže vytvořit realistické portréty jak rukama, tak nohama.

Devětadvacetiletá Rajacenna van Dam z Nizozemska se proslavila svými neuvěřitelnými schopnostmi. Umí totiž kreslit oběma rukama, ale dokonce i nohama a je schopná kreslit rukama i nohama zároveň, přičemž každou končetinou kreslí něco jiného!

„Miluji výzvy, tak jsem si řekla, proč nezkusit malovat nohama i rukama,“ říká. „Dlouho jsem si myslela, že nohy při malování k ničemu nejsou, ale teď jsem zjistila, že dokážou mnohem víc, než jsem si dovedla představit!“

Zdroje: Website |  Instagram | YouTube

#1 Nizozemská umělkyně Rajacenna van Dam má neuvěřitelné schopnosti.

#2 Je šikovná na ruce i nohy.

„Myslím, že když budu častěji malovat nohama, můžu se opravdu zlepšit. Rukama samozřejmě kreslím mnohem lépe, ale malování nohama mě tak bavilo!“

#3

Zajímavé je, že každý díl vykresluje vzhůru nohama, což divákům usnadňuje sledovat, jak kouzlo postupně vzniká, ale nepochybně ještě ztěžuje její multitasking. Van Dam pod průsvitnou deskou stolu svírá štětce mezi prsty obou nohou a pomocí nástrojů vytváří velké portréty v různých stupních šedi.

#4

#5 V tomto tutoriálu ukazuje, jak se i ostatní mohou naučit kreslit oběma rukama:

#6 Více o výsledcích Van Damina EEG se můžete dozvědět v tomto videu: