Kai Böttcher je talentovaný 27letý fotograf a retušér-samouk. Už ve 14 letech začal upravovat obrázky a vytvářet loga značek. Později se začal více zajímat o surrealismus a manipulaci s fotografiemi a uplatnil se na univerzitě v Kaiserslauternu, která se specializuje na digitální umění a virtuální design. Tam se začal soustředit na portréty, protože v práci s modely našel novou vášeň.

Ve fotografii je toho víc, než se na první pohled zdá. Každý profesionální fotograf ví, že je možné pořídit špatný snímek a následně jej upravit v postprodukci. Když jsou scéna a prostředí dobře promyšlené, můžete využít různé možnosti, jako je osvětlení, kompozice, úhly, póza a další věci. Profesionální fotograf využívá k vytváření fotografií všechny dostupné triky od světel, improvizovaných reflektorů až po nekonvenční úhly a podivné kompozice.

A na závěr několik rad od autora: „Na začátku vyzkoušejte co nejvíce věcí (například jiné osvětlení, prostředí, styly úprav atd.). Nakonec zjistíte, kde mají vaše fotografie mezery. Během let praxe si budete rozvíjet svůj vlastní styl, takže buďte trpěliví a snažte se střílet co nejčastěji, “ řekl umělec.

Zdroje: Instagram | kai-boettcher.com