[adrotate banner=“46″]

Peří představuje perfektní kombinaci funkce a krásy; umožňuje ptákům let, chrání je proti vodě, slunci, větru i nepřátelům. Pro Chrise Maynarda je každé peříčko malým kouskem dokonalosti. Skalpelem z nich vyřezává ohromující díla, kterými zároveň vdechuje peříčkům nový život. „Přestože je každé pírko vlastně mrtvé, uchovává si v sobě něco z ptáků,“ nechal se umělec slyšet. A skutečně, barva a občas i humorné kreace zvýrazňují krásu peří, ale zároveň nás nutí k zamyšlení o jeho původním majiteli. „Pracuji s posbíranými pírky, takže je dost možné, že ti ptáci jsou stále naživu,“ dodává zároveň, aby předešel spekulacím, jak k pírkům vlastně přišel.

Každé ručně zpracované pírko představuje zcela unikátní dílo. Jeho tvorba zahrnuje pírka krůty, vrány, kachen, kolibříků nebo třeba sofistikovaných pávů. Úžasné také je, že z každého pírka vyřezává přírodní scény v hlavní roli s jejich majiteli: každému individuálnímu kousku tak ponechá něco z jeho předchozího života.
Umělec ručně vyřezává siluety ptáků z jejich peří

Umělec ručně vyřezává siluety ptáků z jejich peří

crow-Roost-Tree

Dance-turaco-WEBwm

eat-1deckle

Eat-6-Robin

feather01

feathers-5

Humminbird-Flower-4

Hummingbird-Peacock

hummingsucker-3

Chris_Maynard_usa_2

JaySunBather-1
Chris se věnuje tvorbě s peřím již od dvanácti let. Jeho práci znají sběratelé umění i milovníci ptáků po celém světě. Bohaté znalosti z biologie, ekologie a lásku k ptákům však nepředává lidem jen skrze svou unikátní tvorbu. Nedávno vydal i knihu a pravidelně pořádá vzdělávací a informativní přednášky, jejichž předmětem je význam, krása a funkce peří.

[adrotate banner=“9″]