Máte-li rádi architekturu a svět módy, pak vám musíme představit nádhernou stavbu Tod´s Omotesando v Japonsku, která je zároveň i nejmódnějším bulvárem Tokia. Sídlí zde přední evropské značky jako je Christian Dior či Louis Vuitton.


[adrotate banner=“65″]


Módní značky se posledních pár let snaží pro projekty svých obchodních domů získat ty nejstylovější architekty, kteří jim zaručí originalitu a prestiž. Díky architektu Toyo Ito se z bulváru Tod´s Omotesando a přilehlých ulic stala jedna z architektonicky nejpodmanivějších městských čtvrtí na světě.

Italská společnost Tod´s obchodující s koženými výrobky se rozhodla otevřít svou vlakovou prodejnu právě v Tokiu a zvolila si jako architekta jednoho z nejznámějších a nejavantgardnějších japonských architektů Toya Ita.

Toyo Ito a bulvár Tod´s

Toyo Ito a bulvár Tod´s

Sedmipatrová budova se skleněným a betonovým exteriérem je založena na velice jednoduché koncepci stylizovaných siluet „proplétajících se stromů“. Tyto obrysy stromu, vytvořené z 30cm silného zpevněného litého betonu, tvoří strukturu budovy a zároveň jsou i jejími dekorativními prvky a ovíjejí se kolem celého exteriéru. Na budově lze nalézt mezi „větvemi“ celkem 270 prosklených otvorů, z nichž žádné dva nejsou stejné.

Toyo Ito se stal známým a vyhledávaným architektem již v 80. a 90. letech 20. století, kdy začal svou architekturu propojovat s modernizmem, vyspělými technologiemi a médii. Například jeho Větrná věž z roku 1986 v Jokohamě je charakteristická interaktivní světelnou fasádou, která mění barvu a obrazce podle počasí a zvuku.

V uplynulých letech se však Ito vrací k jednoduššímu a geometricky čistějšímu architektonickému stylu, kterým je právě budova Tod´s, postavená roku 2004.


[adrotate banner=“65″]


Uložit

Uložit