Lidé jsou ochotni pro umění udělat téměř cokoli. To, co se ale událo u anglického městečka Kingston upon Hull je jeden z největších extrémů. Tisíce lidí se tu totiž svlékly donaha a nechaly svá těla pomalovat mnoha odstíny modré barvy.

Šílenství? Ne… Jen další umělecká instalace slavného amerického fotografa Spencera Tunicka. Své dílo nazval Sea of Hull (Hulské moře). To je samozřejmě důvodem, proč byli účastníci nabarveni modře. Jeho cílem totiž bylo vytvořit iluzi mořských vln. Až překvapivé je číslo lidí, kteří se akce zúčastnili, bylo jich totiž na 3200 a na věku opravdu nezáleželo. Dokazuje to i fakt, že nejstarší zúčastněnou byla osmdesátiletá Američanka Stephane Janssenová. Účast na Tunickových akcí pro ni však není žádnou novinkou, tento projekt pro ni byl už dvacátý.

Fotografií vzniklo hned několik. Začalo se v Queens Gardens, kde naháči stáli v kruhu, symbolu vody obklopující kormidlo. Sám Tunick o projektu tvrdí, že to byl jeden z nejlepších, který kdy dělal a že velikou inspirací mu bylo především námořní dědictví města.


[adrotate banner=“61″]


Výsledné fotografie bude možné prohlédnout si v městské galerii.


[adrotate banner=“61″]