Mezi obyvateli Brna by bylo těžké hledat někoho, kdo ještě nikdy neprošel ulicí Česká. Ba co víc, i ti, kteří nejsou místní, moc dobře vědí, o jakou ulici se jedná. Důležitý dopravní uzel a časté místo setkání v jednom má v sobě kouzlo velkoměsta. Ovšem i na takto frekventovaném a známém spotu se sem tam najde něco, co tu ještě nebylo.

Nad hlavami procházejících se totiž objevilo barevné nebe. Ne však doslova – platforma „Živé město“ se totiž rozhodla zpříjemnit lidem každodenní pochůzky a do výšky nainstalovala 250 barevných deštníků. Ty se nepravidelně střídají, namačkané na sebe, v osmi různých barvách. Úmysl celého projektu byl především stavěn na zkrásnění města a určité zlepšení nálady občanům, kteří příliš neholdují přechodu mezi parným létem a deštivým podzimem.

Jak je vidět, cílové skupině se nápad líbil. Nemálo lidí se uprostřed ulice zastaví a vytáhne mobil, aby si s barevnou výzdobou pořídili selfie. Kdo nemá na Instagramu barevný deštník, jako by nebyl. Pokud po takové ozdobě sociálních sítí toužíte také, ale nejste zdejší, nezoufejte. Ulice Česká bude duhově barevná ještě další měsíc.

Na své si přijdou i ti, kteří touží po hlubším významu, než je jen snaha zpříjemnit první podzimní dny – na každém z deštníků je totiž napsáno magické moudro: „Všechno začíná setkáním.“

dsc_0019

dsc_0005

dsc_0001

dsc_0010

dsc_0021

dsc_0024