Dva nizozemští fotografové, Ingrid Meijering a Marion Duimel, se rozhodli dokázat, že tetování mohou i v pokročilém věku vypadat dobře, dodávat osobitost a nést zvláštní význam. Fotografové trávili tři roky portrétováním tetovaných lidí starších 65 let a sdílením jejich příběhů.

Projekt Tattoo Age ukazuje jak lidi, kteří si zdobí svá těla kresbami už od mládí, tak ty, kteří se rozhodli dát si aplikovat tetování až v pozdním věku.

Zdroj: getoud

#1 Tomas

Narozen: 1949, první tetování: 1978, poslední provedené tetování: 2015

Neřeším, co si o mně myslí ostatní. K něčemu jsem se sám za sebe rozhodl, překročil hranice,a cítím se u toho velmi svobodný.

getoud

#2 Kop

Narozen: 1950, první tetování: 1980, poslední tetování: 2017

S tetováním se vyčleňujete z davu. Nepřipadám si tak holý a lysý. Je zvláštní, že v určitém okamžiku začnete hledat, kde na vašem těle ještě zbývá nějaký prostor pro tetování, a nemůžete se zastavit.

getoud

#3 Jan

Narodil se: 1946, první tetování: 1957, poslední provedené tetování: 2016

Když jsem šel po nemocniční chodbě po operaci, doktor na mě zavolal: „Stůj chvilku, musím si prohlédnout svůj obraz!“ Nazval mě obrazem!

#4 Toss

Narozena: 1936, první tetování: 2015, poslední provedené tetování: 2016

Někdy se schválně posadím někde v davu a sleduji, jak lidé na mě reagují. Občas na mě vrhají podivné pohledy, ale nikdo se neodvažuje říci něco nahlas.

getoud

#5 Chris

Narozen: 1953, první tetování: 2007, poslední provedené tetování: 2016

Toto jsou tetování mých předků, která byla používána v době animismu, než byla zakázána jinými náboženstvími. To jsou mé kořeny.

getoud

#6 Jan

Narozen: 1954, první tetování: 1972, poslední provedené tetování: 2017

Začal jsem v sedmnácti letech s malým obrázkem kotvy. A tetování se mi zalíbilo…

getoud

#7 Rebha

Narozena: 1942, první a poslední tetování: 1956

Byla to tehdy mezi mládeží móda. Bylo mi čtrnáct let a já jsem toužila po krásných ozdobách na obličeji stejně jako všichni ostatní ve vesnici. Všechny ženy v mé rodině, matka, sestry, sestřenice měly tetování na tvářích. Bylo to skutečně součástí naší kultury. Nikdy jsem nepřemýšlela o odstranění tetování. Jsou mojí součástí a zůstanou se mnou, dokud nezemřu.

getoud

#8 Richard

Narozen: 1946, první a poslední tetování: 2017

S mou ženou Olgou jsme byli spolu padesát let. Společně jsme měli dvě dcery. Naše mladší dcera bohužel odešla ze života příliš brzy. Poté onemocněla moje žena. Trpěla šest týdnů, než zemřela. Rozhodně bych se nenazval milovníkem tetování, ale teď mám na rukou fotografie mé ženy a dcery. Když se na ně podívám, hned se cítím lépe. Zdá se mi, že jsou pořád se mnou.

getoud

#9 Jack

Narozen: 1938, první a poslední tetování: 1999

Když jsem pracoval jako učitel, začali se jednou moji studenti bavit o tetování. Jeden z nich mi položil otázku: „Jacku, máte tetování?“ Odpověděl jsem: „Ne, ještě jsem neměl důvod si ho udělat.“ Když moje třída končila, dostal jsem od nich poukaz do tetovacího salonu. Řekli: „Jacku, teď si můžete udělat tetování. Tak si na celý život zapamatujete, jak moc pro nás znamenáte!“ Byl jsem hrdý jako páv. Co je lepší, než dostat takový dárek od svých studentů, že? Myslím si, že jsem jediný učitel, který nosí tetování od svých studentů.

getoud

#10 Tilly

Narozena: 1949, první a poslední tetování: 2017

Jednou se mě zeptala vnučka na své narozeniny: „Chceš jít do kočičí kavárny? Nebo si dáme udělat společné tetování? Chtěla bych zachytit silný vztah nás dvou!“ Tetování moc nemusím, ale tohle se mi velmi líbilo. A vlastně se to líbí všem!

getoud