Brittany Davis z Bedfordu v Texasu už jako malá dívka snila o tom, že jednou bude vlastnit německou dogu. Nyní, jako dospělá, je milující majitelkou obrovského Zeuse, který byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejvyšší žijící pes na světě. Dvouletý něžný obr měří 3 stopy a 5,18 palce (1,046 metru).

Nápad oslovit Guinnessovu knihu rekordů se zrodil na rodinném setkání, kde někdo podotkl, že Zeus je možná vyšší než tehdejší nejvyšší žijící pes, další německá doga jménem Freddy, který byl vysoký 1,74 palce (1,035 metru).

Zpočátku si mysleli, že Zeus rekord nemůže získat, ale Brittany říká: „Jakmile jsme ho změřili, uvědomili jsme si, že pravděpodobně ano. Vůbec jsme to nečekali. Nikdy jsme si nemysleli, že budeme vlastnit největšího žijícího psa.“

Zdroje: Website | Facebook | Instagram | Twitter | YouTube

#1

Zeuse Brittany dostala od bratra jako osmitýdenní štěně. „Už tehdy měl obrovské tlapy,“ vzpomíná chovatelka.

#2

Pro celou rodinu Davisových ale tento úspěch jen zdůrazňuje, jak mimořádný pes Zeus je. Měli by ho stejně rádi i bez rekordu. Zápis do Guinessovy knihy rekordů nicméně vzbuzuje zájem okolí.

„Dostáváme spoustu komentářů jako: ‚Páni, to je nejvyšší pes, jakého jsem kdy viděl,‘ takže je skvělé, že teď můžeme říct: ‚Ano, je to rozhodně nejvyšší pes, jakého jste kdy viděli!‘“

#3

#4

#5

#6