Asi nemusím představovat Toma Hankse, Leonarda DiCapria, Arnolda Schwarzeneggera nebo Johnnyho Deppa. Pravděpodobně jste každého z nich v nějakém filmu již viděli. Ale dokázali byste si vzpomenout na více filmů, ve kterých hráli?

Indický grafik Prasad Bhat totiž světoznámé celebrity zvěčnil v ilustracích, které shrnují nejzásadnější filmy jejich kariéry. Obrázky se staly rychle virální a šíří se internetem v diskuzích i sociálních sítí. Máte možnost si tak připomenout filmové role následujících hvězd:

 • Leonardo DiCaprio
 • Johnny Depp
 • Matt Damon
 • Arnold Schwarzenegger
 • Tom Hanks
 • Robert de Niro
 • Jim Carrey
 • Christian Bale
 • Sacha Baron Cohen
 • Jack Black
 • Will Ferrell

Johnny Depp

Prasad Bhat se zaměřuje na ručně kreslené digitální karikatury. Poblíž indického města Bangalore založil v roce 2010 designové studio Graphicurry. To se zabývá tvorbou ilustrací, log, webových stránek, potisků na trička i focením. Sám o sobě tvrdí, že se narodil s vrozenou schopností kreslit a jíst jídlo – odtud vznikl název studia (Graphy – curry). Úspěchy a pozitivní ohlasy prý zaznamenal už ve škole, kde kreslil náčrtky na kousky papíru. Vystudoval obor počítačový inženýr, ale rozhodl se věnovat umění.

Později se účastnil výstav na národní úrovni, např. v Bangalore, Dillí či Mumbai. Sbírá různé ocenění, poslední je z Comic Convention 2016, kde získal cenu za nejlepší kolekci ilustrací. Je zván na různé festivaly věnující se umění (např. Kala Ghoda Arts Festival – 9denní festival v Indii). Vystupoval i v TEDex Bangalore jako jeden z předních indických ilustrátorů.Prasada jsem oslovila a přináším vám krátký exluzivní rozhovor:

Jak dlouho Ti trvá vyrobit  jeden gif s několika rolemi herce?

Pokud mám herce rád, trvá to krátce. Pokud ho moc rád nemám, trvá to věčnost 🙂 Ale obvykle mi to zabere 3 – 4 dny. Nejvíce času strávím hledáním té pravé inspirace.

actor-careers-gifs-graphicurry-prasad-bhat-4-571f1078cef71__605

Matt Damon

A jak dlouho se živíš jako grafický ilustrátor?

Osm let.

Četla jsem o Tobě, že jsi studoval obor počítačový technik. Proč jsi nešel studovat něco bližšího umění nebo grafické ilustraci?

Stát se lékařem nebo inženýrem je v Indii považováno za jediné profese, které dokáží člověka finančně zabezpečit. A chtěli to i mí rodiče. Cítil jsem tlak společnosti. A i kdyby rodiče chtěli, abych pokračoval v umění, asi bych se sám nedokázal vypořádat s tlakem vrstevníků, protože všichni mí přátelé usilovali o medicínu nebo inženýrství. Takže jsem šel studovat na počítačového inženýra a byly to 4 roky pekla 🙂

Ano, chápu, u nás v ČR je to vlastně podobné. Z finančního hlediska je obvykle lepší jít studovat medicínu nebo práva než umění a výtvarné obory. 

Přesto mohu říct, že jsem šťastný. Ale chtěl bych být muzikantem. To byla má první láska. Kreslení a umění je něco, co jsem vždycky dělal a byl jsem v tom dobrý. Ale moje pravá vášeň je muzika. A stále je. 

Je pravda, že muzikanti mají asi i více fanoušků – hlavně tedy fanynek – než ilustrátoři. 🙂 A hraješ na nějaké nástroje nebo zpíváš?

Obojí. Má kapela Beyond Manic byla představena v MTV Indies minulý rok. Beyond Manic je studiový projekt, jsme pouze dva – já a Deepanker Bajpeyi. Píšeme texty a nahráváme od roku 2012. Ještě jsme nehráli na živo, zatím máme v repertoáru 4 písně. Vyrůstal jsem na stylu grunge, poslouchám Alice in Chain, Nine Inch Niles, Soundgarden. To je skvělý úspěch. Spoustu kapel má stovky písní a žádná z nich se nedostane do MTV. 

Děkuji, ale není to přímo MTV, je to oddělený kanál MTV Indies, kde hrají indie muziku.

I tak je to velký úspěch. Tak ať se daří.

Díky. 


Jak se vám jeho ilustrace líbí? Napište nám do komentářů, jaké filmy jste poznali a na jaké role nemůžete přijít. A co říkáte na hudbu, kterou Prasad se svou kapelou Beyond Manic hraje – líbí nebo jste příznivci jiného stylu muziky?

Arnold Schwarzenegger

Tom Hanks

Robert de Niro

Jim Carrey

Leonardo DiCaprio

Christian Bale

Sacha Baron Cohen

Jack Black

Will Ferrell

VZPOMEŇTE SI NA NĚKOHO , KDO SE PRÁVĚ NUDÍ: