Troufáme si tvrdit, že pravděpodobně nikdo z vás by nechtěl, aby mu byl odcizen telefon. Nizozemský student Anthony van der Meer taky nebyl dvakrát nadšený, když se mu tato nemilá událost přihodila. Jeho myšlenky, jako „Co se stane s kradeným telefonem po pár dnech?“ a „Jak asi vypadá člověk, který udělá něco takového?“ jej přiměly k tomu, aby natočil krátký dokumentární film s názvem Najdi můj telefon.


[adrotate banner=“66″]


Tento snímek vás provede celou cestou zločinu, od Anthonyho, kupujícího telefon, do kterého instaluje aplikaci, pomocí které může zloděje nepozorovaně sledovat, až po odhalení toho, jak vlastně darebák vypadá. Anthony se několikrát marně snažil, aby mu byl mobil odcizen, až se tak stalo jednou neplánovaně v metru. Potom už chybělo jen pár krůčků k tomu, aby byla odhalena kriminálníkova identita. Anthony měl „štěstí“ v tom, že zloděj nerozebral telefon na součástky a neprodal, nýbrž jej používal dál i s předem nachystanou aplikací.

Rozuzlení kriminálního příběhu vám prozrazovat nebudeme, a tak se teď podívejte na to, jak takový muž vypadá a jak to s ním nakonec vlastně dopadlo.